Końskie chcą budować drogi [MAPY]

Data publikacji: 28.08.2019 14:42
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Końskie. 27.08.2019 / Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Burmistrz Końskich Krzysztof Obratański stara się o kolejne dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. Dziś złożono 6 projektów drogowych.

Jak podkreśla burmistrz, najważniejszą kwestią jest skomunikowanie miasta z terenem przemysłowym, na którym powstają hale produkcyjne.

- Między granicami miasta, a Kornicą i Proćwinem mamy przygotowane tereny, które są już uzbrojone. Właściciele działek zamierzają zrealizować tam inwestycje - mówi Krzysztof Obratański.

Jak dodaje burmistrz, powstały już nowe zakłady, między innymi hala nowoczesnej odlewni, która może ściągnąć kolejnych inwestorów. Budowa ulicy Rzemieślniczej, Żeliwnej i Hutniczej usprawniłaby komunikację.

Krzysztof Obratański informuje, że koszt inwestycji to 11 milionów złotych. Miasto zabiega o dofinansowanie rzędu 6,5 miliona złotych.

Inna trasa to droga Końskie - Stadnicka Wola. Jest ważna z powodu znajdującego się w tym miejscu największego i najstarszego cmentarza w powiecie koneckim.

- Ze względu na pamięć o naszych przodkach to zadanie także traktujemy priorytetowo - mówi burmistrz.

Kolejne ważne inwestycje drogowe to budowa ronda w ciągu ulic Piłsudskiego, Kazanowskiej i 3-go Maja, ulicy Źródlanej, Warsztatowej i budowa łącznika od ulicy Polnej do ulicy Krakowskiej w Końskich.

Podobne wiadomości
Reklama