„PiS-bus" zawitał dziś także do Jędrzejowa i Włoszczowy

Data publikacji: 28.08.2019 17:00
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
PiS-bus w Jędrzejowie. Na zdjęciu od lewej: Artur Konarski - radny sejmiku, Marek Kwitek - poseł, Michał Cieślak - poseł, Tomasz Puchrowicz - kandydat do Sejmu, Maksymilian Ślusarczyk - kandydat do Sejmu

PiS-bus w Jędrzejowie. Na zdjęciu od lewej: Artur Konarski - radny sejmiku, Marek Kwitek - poseł, Michał Cieślak - poseł, Tomasz Puchrowicz - kandydat do Sejmu, Maksymilian Ślusarczyk - kandydat do Sejmu
Jędrzejów. 28.08.2019 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości spotkali się z mieszkańcami Jędrzejowa przed Muzeum im. Przypkowskich. Wszystkich powitał Tomasz Puchrowicz, kandydat do Sejmu z powiatu jędrzejowskiego.

Jak powiedział, będąc nauczycielem w Szkole Podstawowej w Rakowie, odczuł dobre rządy Zjednoczonej Prawicy. Natomiast przed rokiem 2015, w szkołach widać było wykluczenie uczniów z mniej zamożnych rodzin.

- Kandyduję, ponieważ brakuje pomostu pomiędzy samorządem, a rządem. Chciałbym, aby te wszystkie działania, które samorząd podejmuje łatwiej było realizować dzięki wsparciu i zaangażowaniu posła z tergo terenu. Chce godnie reprezentować ziemię jędrzejowską - mówił Tomasz Puchrowicz.

Jak stwierdził poseł Michał Cieślak, spotkania z mieszkańcami regionu mają przypominać co rządowi już udało się zrealizować w tej kadencji. Jak dodał, przeprowadzona została bardzo trudna reforma edukacji, ponadto realizowane są zadania z tzw. Piątki Kaczyńskiego, m.in. 500 plus na pierwsze dziecko. Przypomniał także o waloryzacji rent i emerytur, wypłaceniu 13 emerytury i rozszerzeniu programu 75 plus o nowy pakiet bezpłatnych leków.

We Włoszczowie przedstawiciele PiS spotkali się z mieszkańcami na Placu Wolności.

PiS-bus we Włoszczowie. Na zdjęciu od lewej: Artur Konarski - radny sejmiku, Michał Cieślak - poseł, Maria Zuba - poseł, Marek Kwitek - poseł, Maksymilian Ślusarczyk - kandydat do Sejmu, Dariusz Czechowski - starosta włoszczowskiWłoszczowa. 28.08.2019 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Poseł Marek Kwitek powiedział, że te spotkania świadczą o tym, że PiS bardzo ciężko pracuje w momencie, kiedy opozycja jeszcze nie ma programu i nie ma jeszcze zamkniętych list.

- My spotykamy się z Polakami, aby przekonać ich do naszego programu i rozliczamy się z obietnic. Dobry czas dla Polski to nie tylko hasło wyborcze. Spotkania pokazują, że ludzie bardzo doceniają rolę rządu. Świadczy o tym fakt, iż PiS teraz na koniec kadencji ma większe notowania, niż na początku kadencji - mówił Michał Cieślak.

Jak powiedziała poseł Maria Zuba, dzięki programom wdrożonym przez rząd PiS, dla którego priorytetem była rodzina, bezpieczeństwo i rozwój gospodarczy. Dziś jest zupełnie inna sytuacja w polskich rodzinach.

- Zlikwidowaliśmy ubóstwo, które w województwie świętokrzyskim wynosiło 27 procent wśród dzieci i młodzieży. Dziś to ubóstwo spadło do 6 procent. Ponadto, udało nam się zlikwidować bezrobocie, ponieważ w momencie kiedy rozpoczynaliśmy nasze rządy w kraju, wynosiło ono prawie 10 procent, a teraz wynosi 5,6 procent. To tylko jedno z wielu zadań jakie udało się zrealizować - mówiła poseł.

PiS-bus w JędrzejowieJędrzejów. 28.08.2019 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Artur Konarski, radny sejmiku powiedział, ze zdecydował się kandydować, aby reprezentować polskich rolników w Parlamencie. Jak dodał ostanie 4 lata pokazały, ze rząd PiS liczy się z rolnikami, a świadczy o tym chociażby program wapnowania, czy ustawa o małej retencji i bezpośredniej sprzedaży detalicznej.

W spotykaniu udział wzięła również Agnieszka Buras, radna sejmiku województwa świętokrzyskiego oraz Maksymilian Ślusarczyk.

Reklama