Anna Krupka: Stawiamy na zrównoważony rozwój

Data publikacji: 30.08.2019 08:47
Autor: Robert Kałuża / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Anna Krupka - wiceminister sportu i turystyki

Na zdjęciu: Anna Krupka - wiceminister sportu i turystyki
Kielce. 18.08.2019 / Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Dzięki dotacji z programu "Sportowa Polska" w regionie powstaną nowe obiekty sportowe. Niektóre zostaną wyremontowane i zmodernizowane. Inwestycje będą realizowane w gminach: Bieliny, Bogoria, Rytwiany, Raków, Opatów i w powiecie staszowskim.

Wiceminister sportu i turystki Anna Krupka powiedziała na naszej antenie, że dotację otrzymują nie tylko duże miasta, ale również małe gminy.

- Stawiamy na zrównoważony rozwój. Chcemy, aby możliwość aktywnego spędzania czasu i uprawiania sportu w oparciu o nowoczesne obiekty, miały dzieci nie tylko z dużych miast. Dlatego dofinansowanie trafia miedzy innymi do małych miejscowości, jak Porąbki czy Ociesęki - powiedziała Anna Krupka.

Jak dodała z nowych i wyremontowanych obiektów będą mogli korzystać także mieszkańcy. W sumie z kolejnej transzy programu realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki do regionu trafi 7 i pól miliona złotych.

Wsparcie w wysokości ponad 343 tysięcy złotych otrzymała także budowa boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół Zawodowych w Pińczowie. Ponadto za kwotę prawie 700 tysięcy złotych zostanie wyremontowane boisko piłkarskie i hala sportowa w Opatowie. Zmieni się także otoczenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Bogorii, przy której zostanie przebudowane boisko wielofunkcyjne i piłkarskie. Dofinansowanie dla tej inwestycji wynosi 593 tysiące 800 złotych.

Posłuchaj audycji:

Tagi do tego wpisu
Reklama