Anna Krupka inauguruje kampanię wyborczą [OGLĄDAJ]

Data publikacji: 30.08.2019 13:58 / Data aktualizacji: 30.08.2019 16:23
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
30.08.2019 Kielce. Poseł PiS i wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka zainaugurowała kampanię wyborczą

30.08.2019 Kielce. Poseł PiS i wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka zainaugurowała kampanię wyborczą
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Anna Krupka, wiceminister sportu i turystyki zainaugurowała oficjalnie swoją kampanię przed jesiennymi wyborami do parlamentu. Podczas piątkowego spotkania na kieleckim Placu Artystów, świętokrzyskiej posłance towarzyszyła kilkunastoosobowa grupa lokalnych samorządowców.

Podczas spotkania z dziennikarzami Anna Krupka podsumowała swoje starania na rzecz rozwoju województwa świętokrzyskiego w ostatnich czterech latach. Jak zaznacza, jednym z osiągnięć była decyzja o powstaniu w Kielcach Laboratorium Głównego Urzędu Miar i Wag.

- W tej sprawie rozmawiałam z premierem Mateuszem Morawieckim, przedstawiałam projekt podczas sejmowej komisji, a także rozmawiałam w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Ponadto pomogłam w zdobyciu dofinansowania na halę przy Szkole Mistrzostwa Sportowego im. Józefa Wybickiego w Kielcach. Jako poseł pozyskałam na ten cel 7 mln złotych, następnie jako wiceminister sportu i turystyki przekazałam na ten cel dodatkowe finansowanie w kwocie 2 mln 671 tys. złotych - dodaje.

Anna Krupka zaznacza, że w ostatnich czterech latach na rozwój infrastruktury sportowej z Ministerstwa Sportu i Turystyki przeznaczono ponad 77 milionów złotych. Jak podkreśla parlamentarzystka, w swoich działaniach na rzecz regionu zabiegała także o poprawę kondycji świętokrzyskich lecznic m.in. szpitala w Opatowie i Jędrzejowie.

- Ponad rok temu zaangażowałam się w konsultacje rządowego programu połączenia województwa świętokrzyskiego z Centralnym Portem Komunikacyjnym. Są tego wyraźne efekty, powstaną bowiem dwie kolejowe „szprychy”, które skutecznie połączą Kielce i region z CPK. Dzięki temu, z Kielc do Warszawy będziemy mogli podróżować znacznie krócej - dodała.

Wiceminister sportu i turystyki, podczas spotkania z dziennikarzami zaznaczyła, że nadal będzie chciała skutecznie zabiegać o promocję potencjału turystycznego województwa świętokrzyskiego za granicą, a także o pozyskiwanie środków na rewitalizację dziedzictwa kulturowego regionu.

Wśród samorządowców, którzy wsparli poseł Annę Krupkę był między innymi, burmistrz Staszowa Leszek Kopeć, który podkreśla, że wiceminister sportu i turystyki jest jednym z najbardziej aktywnych parlamentarzystów ziemi świętokrzyskiej. Bez jej zaangażowania nie powstałoby wiele inwestycji na terenie Staszowa.

- To między innymi hala sportowa przy SP nr 2, czy boiska które nie były remontowane od dwudziestu czy trzydziestu lat. Wszystkie inwestycje, które dzięki pani minister udało się zrealizować lub są w trakcie realizacji zamykają się w kwocie około 15-20 mln złotych - zaznacza.

Anna Krupka w wyborach parlamentarnych startuje z drugiego miejsca listy Prawa i Sprawiedliwości w województwie świętokrzyskim.

 

adv adv
Wiadomości
Reklama