Niezwykłe mistrzostwa na wodzie

Data publikacji: 31.08.2019 11:33
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
31.08.2019. Chańcza. Otwarte Mistrzostwa Grup Szybkiego Reagowania na Wodzie

31.08.2019. Chańcza. Otwarte Mistrzostwa Grup Szybkiego Reagowania na Wodzie
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Wyścig na łodziach motorowych, pontonie, czy udzielanie pierwszej pomocy - między innymi w takich konkurencjach rywalizują uczestnicy 18. Otwartych Mistrzostw Grup Szybkiego Reagowania na Wodzie, które odbywają się nad zalewem w Chańczy. W zawodach bierze udział ponad 50 drużyn strażackich i ratowników wodnych.

Rywalizują również zespoły spoza naszego regionu. Są m.in. dwie kobiece drużyny ratownicze z Zamościa. Wiktoria Hałka przyznaje, że zawodnicy czują się dobrze przygotowani do zawodów.

- Mamy słoneczną pogodę, co będzie sprzyjać dobrej rywalizacji. Najtrudniejszą konkurencją będzie dla nas rzucanie bojki ratowniczej do celu, ponieważ jest ona dość daleko. Nie obawiamy się konkurencji wodnych - powiedziała.

- Głównym celem rywalizacji jest sprawdzenie umiejętności ratowników oraz wymiana doświadczeń - informuje brygadier Krzysztof Ciosek, świętokrzyski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej.

Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski zwraca uwagę, że nowoczesny sprzęt, który jest przekazywany dla straży pożarnej, nie będzie właściwie wykorzystywany bez odpowiedniego wyszkolenia strażaków i ratowników. Dlatego takie mistrzostwa są bardzo istotnym elementem rozwijającym umiejętności uczestników.  

Mistrzostwa organizowane są przez wojewodę świętokrzyskiego we współpracy z Zarządem Wojewódzkim WOPR, świętokrzyskim oddziałem PCK oraz Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej. Zawody potrwają do godz. 16.30.

Reklama