WOT w Sandomierzu czeka na rekrutów

Data publikacji: 02.09.2019 10:50
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Kielce. 23.09.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Rozpoczęło się formowanie 102. batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej w Sandomierzu.

Pułkownik Artur Barański, dowódca Świętokrzyskiej Brygady WOT informuje, że brygada otrzymała kolejnych 600 etatów, które wzmocnią Batalion Lekkiej Piechoty właśnie w Sandomierzu. Docelowo oddział będzie liczył około 800 żołnierzy ochotników i 50 żołnierzy zawodowych.

- Do naboru przygotowywaliśmy się od początku roku, więc jesteśmy dzisiaj gotowi. Gotowa również jest administracja wojskowa, mówię tutaj o komendach uzupełnień, wszystkich trzech na terenie województwa świętokrzyskiego. Kolejne szkolenia 16-dniowe rozpoczną się 7 września. Część ochotników będzie się szkolić na poligonie w Nowej Dębie, a część w Wędrzynie. W sumie 22 września uroczystą przysięgę złoży około 150 żołnierzy. Nadal są prowadzone postępowania przyjęcia żołnierzy w wojskowych komendach uzupełnień - powiedział pułkownik Artur Barański.

Wcielenie rekrutów ma potrwać do marca przyszłego roku.

O służbę w WOT mogą ubiegać się osoby pełnoletnie, które nie skończyły 55. roku życia. Warunkiem jest zaświadczenie o niekaralności, obywatelstwo polskie i dobry stan zdrowia.

O przyjęcie w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej mogą ubiegać się rezerwiści, a także te osoby, które do tej pory nie pełniły żadnej formy służby wojskowej.

Reklama