Ostatnie przygotowania do MSPO

Data publikacji: 02.09.2019 11:50
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Dzień przed otwarciem MSPO

Dzień przed otwarciem MSPO
Kielce. 02.09.2019 / Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Trwają ostatnie przygotowania do jutrzejszego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. Przed główną halą Targów Kielce można podziwiać już niektóre z maszyn militarnych.

Wśród nich znajduje się m.in. śmigłowiec S-70i „Black Hawk”, będący w posiadaniu Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu, a który do końca tego roku ma znaleźć się na wyposażeniu polskich Wojsk Specjalnych. Jest też makieta supermyśliwca F-35 Lightning II, a obok niej pełnowymiarowy model silnika odrzutowego, który napędza maszynę.

Dla fanów pojazdów jeżdżących jest też najnowsza wersja samochodu bojowego AMZ Tur VI opartej na konstrukcji Forda F-550. Oprócz pojazdów w halach Targów Kielce zaprezentują się także różne wersje nowoczesnych symulatorów poruszania się pojazdami powietrznymi. Jeden z nich pokaże m.in. firma Boeing, której samolot rozpoznawczy P-8 Posejdon, jako część pokazów, przeleci jutro nad Kielcami.

MSPO odwiedzą przedstawiciele polskiego rządu - prezydent Andrzej Duda i minister obrony narodowej - Mariusz Błaszczak. Swój udział potwierdziła również ambasador USA w Polsce - Georgette Mosbacher.

Jak mówi Urszula Kołodziejczyk z Targów Kielce, wydarzenie, pomimo niszowego charakteru, pełni ważną rolę przede wszystkim dla naszego kraju. To właśnie tutaj mogą przed całym światem zaprezentować się polskie firmy i instytucje odgrywające ważną rolę w dziedzinie obronności i militarystyki.

- Kielce już teraz wymieniane są na równi z Londynem i Paryżem, jeśli chodzi o targi militarne w Europie. W ciągu tych kilku dni Targi odwiedzą delegaci z kilkudziesięciu państw z całego świata - mówi.

Tegoroczna impreza sprowadziła ponad 600 wystawców z całego świata, z czego ponad połowa to firmy zagraniczne. Po raz pierwszy Kielce odwiedzą przedstawiciele z Brazylii.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego rozpocznie się jutro. W większości targi zarezerwowane będą wyłącznie dla gości z branży zbrojeniowej. 7 września odbędzie się jednak dzień otwarty dla wszystkich zwiedzających.

Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama