Prawo i Sprawiedliwość stawia na młodzież

Data publikacji: 02.09.2019 20:38
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
02.09.2019 Kielce. Konferencja prasowa PiS na Placu Artystów. Maksymilian Ślusarczyk, Patrycja Iwańska- Bęben, Bartłomiej Orzeł i poseł Krzysztof Lipiec

02.09.2019 Kielce. Konferencja prasowa PiS na Placu Artystów. Maksymilian Ślusarczyk, Patrycja Iwańska- Bęben, Bartłomiej Orzeł i poseł Krzysztof Lipiec
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Najmłodsi kandydaci Prawa i Sprawiedliwości w wyborach parlamentarnych z województwa świętokrzyskiego zachęcają swoich rówieśników do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym. Podczas poniedziałkowego spotkania z dziennikarzami na kieleckim Placu Artystów, kandydaci ugrupowania ubiegający się o mandat w Sejmie zapowiedzieli rozpoczęcie cotygodniowych konsultacji z rówieśnikami na temat szans i programu dla ludzi młodych, którym zajmie się rząd w nowej kadencji.

Jak informuje Patrycja Iwańska-Bęben, przewodnicząca forum młodych PiS, najmłodsza kandydatka Prawa i Sprawiedliwości w regionie, spotkania mają na celu także zachęcenie młodzieży do aktywnego udziału w wyborach.

- Prawie połowa z osób w wieku od 18 do 24 lat nie korzysta z prawa do głosowania. Chcemy zmienić tę negatywną tendencję. W naszym województwie tkwi ogromny potencjał. Mamy ponad dwadzieścia młodzieżowych rad gmin, do tego dochodzą młodzieżowe rady miast i młodzieżowy sejmik województwa. Chcemy aby osoby z tych środowisk przyłączyły się do nas i wzięły aktywny udział w spotkaniach, które co poniedziałek będą się odbywać na placu Artystów w Kielcach w godzinach popołudniowych - dodaje.

Bartłomiej Orzeł zaznacza, że Prawo i Sprawiedliwość wielokrotnie udowodniło swoją wiarygodność także w sprawie postulatów skierowanych do ludzi młodych.

- Udało nam się wprowadzić zerowy PIT do 26 roku życia. Obniżamy także stawkę podatku PIT dla wszystkich. To propozycje, które są podejmowane z myślą o ludziach młodych, aby klin podatkowy dla najsłabiej zarabiających był jak najniższy - zaznacza.

Zdaniem Maksymiliana Ślusarczyka, Prawo i Sprawiedliwość zwraca uwagę na potrzeby ludzi młodych we wszystkich obszarach ich życia, zarówno zawodowego, jak i prywatnego.

- Najlepszym tego przykładem jest program Mieszkanie plus, czy Rodzina 500 plus, który od 1 lipca jest rozszerzony także na pierwsze dziecko. Te programy, to realne wsparcie dla młodych małżeństw i rodzin - zaznacza. 

Poseł Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, zaapelował do młodych mieszkańców regionu, aby w nadchodzących wyborach parlamentarnych postawili na swoich rówieśników, którzy będą dobrymi ambasadorami ich spraw w polskim parlamencie. Nawiązując do przypadającego dziś rozpoczęcia roku szkolnego podkreślił, że rząd Prawa i Sprawiedliwości zrealizuje postulaty, jakie oświatowa „Solidarność" wynegocjowała z rządem przed wakacjami. 

- To między innymi 15-procentowa podwyżka płac dla nauczycieli. Jeszcze nigdy od czasów przemian ustrojowych, od 1989 roku nauczyciele nie zostali w taki sposób dostrzeżeni i wynagrodzeni przez rząd. To ważne, że te wszystkie zmiany udaje nam się przeprowadzać - dodaje.

Krzysztof Lipiec podkreśla, że dopełnieniem troski Prawa i Sprawiedliwości o los nauczycieli są wojewódzkie obchody okrągłego stołu w sprawach oświaty, które służą wypracowaniu kompleksowym rozwiązaniom podnoszącym status zawodu nauczyciela.

Reklama