Premier: dobra współpraca zbrojeniówki i wojska jest konieczna

Data publikacji: 03.09.2019 13:39
Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: PAP
03.09.2019. Kielce. Inauguracja 27. Międzynarodowego Przemysłu Obronnego

03.09.2019. Kielce. Inauguracja 27. Międzynarodowego Przemysłu Obronnego
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Dobra współpraca zbrojeniówki i wojska jest konieczna, ponieważ silny przemysł obronny to silna armia; będziemy kupować nasze produkty i także w ten sposób przekonywać do ich nabywania partnerów z zagranicy - podkreślił we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki napisał list do uczestników rozpoczętego we wtorek w Kielcach 27. Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, który odczytał szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski.

„Istotnym elementem polityki obronnej jest promocja eksportu, Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach jako prezentacja polskiej technologii zbrojeniowej wpisuje się w tej cel. Same targi przez niemal trzy dekady stały się już rozpoznawalną marką przyciągającą uwagę i budzącą szacunek” - napisał Morawiecki.

Podkreślił, że dobra współpraca zbrojeniówki i wojska jest możliwa i bardzo korzystna dla naszego kraju.

„Jest także konieczna, gdyż silny przemysł obronny to silna armia, będziemy kupować nasze produkty i także w ten sposób przekonywać do ich nabywania naszych partnerów z zagranicy” - napisał Morawiecki.

Dodał, że targi w Kielcach to najważniejsze wydarzenie sektora obronnego w naszej części Europy i trzecie najważniejsze tego typu wydarzenie w Europie.

„Dzisiaj Kielce stają się polską stolicą obronności, w rozpoczynającym się wydarzeniu weźmie udział kilkaset firm z całego świata prezentujących najnowocześniejsze uzbrojenie i sprzęt wojskowy” - napisał szef rządu.

adv adv
Wiadomości
Reklama