Trudna sytuacja finansowa AZS UJK Kielce. Czy zagrają w I lidze?

Data publikacji: 03.09.2019 15:12
Autor: Marek Cender / Kategoria: Sport
29.08.2019 Kielce. Sparing piłki ręcznej. AZS UJK Kielce – Buskowianka Busko - Zdrój

29.08.2019 Kielce. Sparing piłki ręcznej. AZS UJK Kielce – Buskowianka Busko - Zdrój
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Miasto Kielce w roku 2019 nie wesprze finansowo występów pierwszoligowych piłkarzy ręcznych AZS UJK. „Studenci” na swój wniosek o przekazanie dodatkowych pieniędzy otrzymali z ratusza negatywną odpowiedź.

- Będziemy z miastem jeszcze rozmawiać, żeby znaleźć się w budżecie na 2020 roku, bo bez tych środków będzie nam bardzo trudno funkcjonować - komentuje Łukasz Michalski. - Mimo wszystko przystąpimy do rozgrywek i mamy zamiar je ukończyć z obecnym budżetem - zapewnia menadżer AZS UJK.

- W przyszłym roku weźmiemy to wszystko pod uwagę i nie widzę możliwości niedofinansowania piłki ręcznej - zapewnia Marcin Różycki. - Klub dostał już w tym roku od nas pieniądze, teraz natomiast chce środki ekstra. Sytuacja miasta jest ciężka. W samej edukacji brakuje w budżecie 20 milionów złotych, więc nie ma pieniędzy, żeby dofinansować po raz kolejny taką czy inną działalność - wyjaśnia wiceprezydent Kielc.

Dodajmy, że wsparcia na ten rok zespołowi beniaminka I ligi AZS UJK odmówił również Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

Nowy sezon „Studenci” zainaugurują 21 bądź 22 września wyjazdowym meczem z KPR Legionowo.

Reklama