UJK zaprasza dzieci i rodziców... na studia

Data publikacji: 03.09.2019 17:38
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Kielce. 09.06.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Uniwersytet Dziecięcy w Kielcach rozpoczyna rekrutację. Uczelnia dla najmłodszych działa już od 6 lat, a powołał ją Uniwersytet Jana Kochanowskiego. Jak informuje profesor Anna Wileczek koordynator projektu „Razem odkrywamy świat na Uniwersytecie Dziecięcym Jana Kochanowskiego w Kielcach” w tym roku akademickim w zajęciach weźmie udział 120 dzieci oraz 30 rodziców.

- Wykłady odbywają się w każdą trzecią sobotę miesiąca. W przypadku ferii czy świąt, zajęcia są przesuwane na inny termin. Inaugurację przewidujemy na 19 października, natomiast zakończenie wraz z sympozjum naukowym, podczas którego studenci będą prezentowali swoje projekty badawcze przewidujemy na 6 czerwca – zapowiada profesor Anna Wileczek.

Zajęcia Uniwersytetu Dziecięcego są bezpłatne. UJK pozyskał na ten cel pieniądze unijne. Dla młodych studentów przygotowano cztery moduły tematyczne. Poświęcone są one człowiekowi i jego powiązaniom z naturą, kulturą, społeczeństwem oraz nowymi technologiami. Studenci podzieleni zostaną na trzy grupy wiekowe, najmłodsza to dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych, najstarsza to siódmo- i ósmoklasiści.

Profesor Anna Wileczek informuje, że w tym roku zaplanowano również organizację zajęć dla dorosłych. To kontynuacja ubiegłorocznego projektu pilotażowego, który dobrze się sprawdził. Wykładowcom zależy by sami rodzice potrafili zainteresować dziecko nauką i ciekawie przekazywali wiedzę. Zajęcia w Uniwersytecie Dziecięcym mają im pokazać jak to robić.

- W tym roku akademickim chcemy zorganizować regularne warsztaty w dwóch grupach. Obejmować one będą zagadnienia z tych samych czterech dziedzin, w ramach których wykłady i ćwiczenia mają dzieci - mówi profesor Anna Wileczek.

Rodzice i mali studenci mogą zapisać się do Uniwersytetu Dziecięcego poprzez formularz dostępny w zakładce Uniwersytet Otwarty na stronie internetowej UJK. Rekrutacja rozpocznie się 6 września.

Reklama