MESKO będzie produkować fragmenty pocisków przeciwpancernych „Brimstone”

Data publikacji: 04.09.2019 13:58
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
MSPO 2019. Podpisanie umowy na produkcję fragmentów do pocisków „Brimstone”. Witold Słowik - prezes zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej

MSPO 2019. Podpisanie umowy na produkcję fragmentów do pocisków „Brimstone”. Witold Słowik - prezes zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej
Kielce. 04.09.2019 / Fot. Mateusz Kaczmarczyk / Radio Kielce

Rakiety trafią do brytyjskich i polskich sił zbrojnych. Polska Grupa Zbrojeniowa podpisała porozumienie z brytyjską firmą MBDA na dalszą współpracę.

Prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej Sebastian Chwałek podziękował przede wszystkim rządowi Wielkiej Brytanii za czynny udział w negocjacjach dotyczących warunków współpracy. Zatwierdzenia ostatecznych wymagań i konfiguracji dla sprzętu dokonają Polskie Siły Zbrojne. 

Grupa MBDA jest wiodącym europejskim koncernem rakietowym. Wśród najlepiej sprzedających się produktów firmy są właśnie rakiety „Brimstone”.

Podpisana dzisiaj współpraca między PGZ i MBDA jest częścią większego kontraktu przy programie Niszczycieli Czołgów Ottokar-Brzoza. Program współrealizowany jest m.in. przez Huta „Stalowa Wola”, Wojskowe Zakłady Uzbrojenia i skarżyską fabrykę MESKO.

Fabryka MESKO ma już doświadczenie w produkcji pocisków rakietowych. Na linii w Skarżysku-Kamiennej wytwarzano są pociski „Spike” na licencji firmy Rafael.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Reklama