Ostrowieckie Biegi Niepodległości - ruszyły zapisy

Data publikacji: 04.09.2019 14:15
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Ostrowieckie Biegi Niepodległości

Ostrowieckie Biegi Niepodległości
04.09.2019 / Fot. Jarosław Słodkiewicz/ MOSiR Ostrowiec

Na stronie www.ostrowiecbiega.pl rozpoczęły się zapisy do tegorocznych Ostrowieckich Biegów Niepodległości. Impreza odbędzie się tradycyjnie w Święto Narodowe 11 listopada. Podobnie jak w dwóch poprzednich latach do wyboru jest bieg uliczny na dystansie 10 km oraz o połowę krótszy marsz nordic walking.

- Bieg i marsz ruszą punktualnie o godzinie 13.00 z płyty głównej Miejskiego Stadionu Sportowego KSZO przy ul. Świętokrzyskiej 11. Mapki tras zostaną zaprezentowane po dokonaniu uzgodnień z zarządcami dróg. Najpóźniej na miesiąc przez imprezą. Trasa 10-kilometrowego biegu połączy dolną i górną część miasta i w porównaniu do dwóch poprzednich lat zostanie mocno zmieniona - informuje kierownik Działu Organizacji Imprez i marketingu ostrowieckiego MOSiR Grzegorz Bażant.

Biuro zawodów zostanie zorganizowane w Hali Sportowo – Widowiskowej MOSiR. Będzie tam można odebrać pakiet startowy, a także zapisać się – jeśli będą jeszcze dostępne miejsca (limit w biegu na 10km to 400 osób, a w marszu na 5km – 100 osób). W ostrowieckiej hali odbędzie się też ceremonia dekoracji biegaczy. Najlepsi wyjadą z Ostrowca Świętokrzyskiego bogatsi o 700zł (I miejsce open kobiet i mężczyzn), 500zł (II miejsce) i 400zł (III miejsce). Nagrody finansowe przewidziano też dla najlepszych „trójek” w kategoriach wiekowych – odpowiednio 300, 200 i 100 zł.

W biegu głównym (10km) wyznaczona została dolna granica wieku. Mogą w nim wziąć udział osoby urodzone w 2003 roku i starsi. Podobnego obostrzenia nie ma w marszu nordic walking (5km), ale osoby urodzone przed 2003 rokiem mogą wziąć udział wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej.

Uczestnictwo w biegu głównym (10km) i marszu nordic walking (5km) obwarowane zostało opłatą startową. Do końca września wynosi ona 30zł, od 1 października do 8 listopada – 40zł, a w dniu imprezy – 50zł. Uczestnicy marszu nordic walking mogą wykupić mniejszy pakiet startowy, bez okolicznościowego gadżetu biegowego i worka, w którym znajdą się m.in. napój izotoniczny i baton energetyczny – za połowię obowiązującej stawki (odpowiednio 15, 20 i 25zł). Na mecie biegu i marszu wszyscy otrzymają medal.

Tradycyjnie przy okazji Ostrowieckich Biegów Niepodległości rozegrane zostaną też biegi dla dzieci i młodzieży (przedszkolaki oraz uczniowie klas 0 i I-VIII) na dystansach od 150 do 800 metrów. Grupowe zapisy od szkół, klubów i  stowarzyszeń przyjmowane będą w dniach 6-8 listopada, natomiast zapisy indywidualne będą możliwe tylko w dniu imprezy, czyli 11 listopada. Udział w biegach dla dzieci i młodzieży będzie bezpłatny.

  Ostrowieckie Biegi Niepodległości04.09.2019 / Fot. Jarosław Słodkiewicz/ MOSiR Ostrowiec

Podobne wiadomości
Reklama