Kandydaci PiS nie spoczywają na laurach

Data publikacji: 04.09.2019 20:57
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
04.09.2019. Oksa. Przedwyborcze spotkanie Jacka Włosowicza i Tomasza Puchrowicza z mieszkańcami. Na zdjęciu (od lewej): Jacek Włosowicz - senator, Tomasz  Puchrowicz - członek Zarządu Powiatu Jędrzejowskiego i Marek Mentel - przewodniczacy Rady Powiatu Jędrzejowskiego

04.09.2019. Oksa. Przedwyborcze spotkanie Jacka Włosowicza i Tomasza Puchrowicza z mieszkańcami. Na zdjęciu (od lewej): Jacek Włosowicz - senator, Tomasz Puchrowicz - członek Zarządu Powiatu Jędrzejowskiego i Marek Mentel - przewodniczacy Rady Powiatu Jędrzejowskiego
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Senator Jacek Włosowicz, kandydat PiS do Senatu z powiatów: buskiego, jędrzejowskiego, kazimierskiego, koneckiego, pińczowskiego, staszowskiego i włoszczowskiego oraz Tomasz Puchrowicz, członek Zarządu Powiatu Jędrzejowskiego, kandydat PiS z powiatu jędrzejowskiego do Sejmu spotkali się z mieszkańcami gminy Oksa.

- Rozmawialiśmy o tym, co Zjednoczonej Prawicy udało się osiągnąć przez ostatnie 4 lata oraz o najważniejszych zadaniach, które są przed nami - podkreśla senator Jacek Włosowicz. Jak dodał, na najbliższej konwencji wyborczej PiS, która odbędzie się w sobotę w Lublinie, zostaną zaprezentowane nowe propozycje programowe.

Podczas spotkania w gminie Oksa poruszono kilka tematów. To komunikacja szkolna dla uczniów szkół średnich, przydomowe oczyszczalnie ścieków i inwestycje dotyczące remontów dróg.

Jak powiedział Tomasz Puchrowicz, pomimo iż problematyka tych zagadnień jest mu bardzo dobrze znana, ma zamiar spotkać się z mieszkańcami całego powiatu jędrzejowskiego, aby jeszcze dogłębniej zapoznać się z problemami mieszkańców powiatu. Jak dodał, zamierza pracować dla ziemi jędrzejowskiej, z której się wywodzi oraz być pomostem między samorządem a rządem.

Do głosowania w najbliższych wyborach 13 października na Jacka Włosowicza oraz Tomasza Puchrowicza podczas spotkania w Oksie zachęcał Marek Mentel, przewodniczący Rady Powiatu Jędrzejowskiego. Jak mówił, od dawna zabiegał o to, aby powiat jędrzejowski, drugi pod względem wielkości w regionie świętokrzyskim, miał swojego reprezentanta w Sejmie. Jak zaznaczył, kandydat wywodzący się z powiatu jędrzejowskiego daje możliwość częstych, bezpośrednich kontaktów z mieszkańcami powiatu, a co za tym idzie wsłuchiwanie się w ich głosy. Zdaniem przewodniczącego Marka Mentla, biura poselskie, które obecnie są w powiecie jędrzejowskim, funkcjonują tylko na 30 procent swoich możliwości, ponieważ jeżeli poseł ma kilka biur, nie może osobiście poświecić dużo czasu obywatelom. 

- Dlatego stawiamy na swojego kandydata Tomasza Puchrowicza i od swojego będziemy wymagać rzetelnej pracy na rzecz powiatu jędrzejowskiego - podkreślał.

Dziś spotkania odbyły się w Rzeszówku, Oksie, Węgleszynie oraz w Lipnie. W przyszłym tygodniu senator Jacek Włosowicz oraz Tomasz Puchrowicz spotkają się z mieszkańcami gmin: Nagłowice, Imielno oraz Wodzisław.

Reklama