Piotr Wawrzyk rozpoczął kampanię wyborczą

Data publikacji: 05.09.2019 09:03
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Piotr Wawrzyk zainaugurował kampanię wyborczą. Na zdjęciu: Piotr Wawrzyk - wiceminister spraw zagranicznych

Piotr Wawrzyk zainaugurował kampanię wyborczą. Na zdjęciu: Piotr Wawrzyk - wiceminister spraw zagranicznych
Kielce. 05.09.2019 / Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Profesor Piotr Wawrzyk, wiceminister spraw zagranicznych oficjalnie zainaugurował kampanię przed jesiennymi wyborami do parlamentu. Podczas czwartkowego spotkania z dziennikarzami wraz z przedstawicielami komitetu honorowego poparcia dla swojej kandydatury, Piotr Wawrzyk przedstawił główne założenia programu dla województwa świętokrzyskiego.

Jak zaznacza, jednym z kluczowych punktów jest stworzenie ogólnoeuropejskiej marki województwa świętokrzyskiego w oparciu między innymi o nowe technologie.

- W tym zakresie mamy doświadczenia związane m.in. z osiągnięciami Politechniki Świętokrzyskiej w dziedzinie łazików marsjańskich. Niebawem odbędzie się kolejna edycja tych zawodów robotycznych. Prace w tym kierunku powinny być dalej rozwijane. Musimy w dalszym ciągu wykorzystywać osiągnięcia ośrodków naukowo-badawczych w regionie. W efekcie tych działań możemy stworzyć „Świętokrzyską Dolinę Krzemową” - dodaje Piotr Wawrzyk.

W programie wiceministra spraw zagranicznych znajduje się także przyciągnięcie dużych firm i inwestorów, którzy mogą skorzystać z potencjału technologicznego województwa świętokrzyskiego, a także przeniesienie do regionu kolejnej obok Laboratorium Głównego Urzędu Miar instytucji centralnej.

- Równie ważną kwestią jest udoskonalenie i rozwój opieki zdrowotnej w regionie. Oprócz dobrze działającego Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, które także powinno się rozwijać, kolejnymi dziedzinami, na które musimy postawić są geriatria i pediatria - zaznacza wiceminister.

Piotr Wawrzk podkreśla, że w jego programie znajduje się także promowanie i przywracanie prawdy historycznej i pamięci o bohaterach zasłużonych w walce o odzyskanie niepodległości.

- Powinniśmy upowszechniać pamięć o naszych bohaterach także poza granicami kraju. Przykładem takich działań jest Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie. Do niedawna było to miejsce znane tylko w kraju. Udało mi się jednak umieścić w MSZ wystawę obrazującą martyrologię wsi polskich, dzięki czemu wielu gości zagranicznych mogło zobaczyć co naprawdę się działo w okresie II wojny światowej nie tylko na kielecczyźnie - dodaje.

Wiceminister spraw zagranicznych podkreśla, że jego wzorem polityka, który powinien reprezentować województwo świętokrzyskie w Sejmie jest ś.p. Przemysław Gosiewski. Jak zaznaczył, w trakcie kampanii będzie organizował cykliczne spotkania, podczas których będzie przedstawiał szczegółowo poszczególne elementy swojego programu.

W skład honorowego komitetu poparcia dla Piotra Wawrzyka weszli między innymi: historyk prof. Adam Massalski, Stanislaw Góźdź - dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, Waldemar Bartosz - przewodniczący „Solidarności” w regionie, Jacek Sasin - wicepremier w rządzie Mateusza Morawieckiego, wicemarszałek sejmu - Małgorzata Gosiewska, czy Jan Józef Kasprzyk - szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Reklama