Kielczanie na mistrzostwach Europy. Najbliżej podium Maciej Giemza

Data publikacji: 05.09.2019 11:32
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Na zdjęciu: Maciej Giemza

Na zdjęciu: Maciej Giemza
Fot. ORLEN team

Trzech zawodników KTM Novi Korona Kielce wystartuje w finałowej rundzie tegorocznych mistrzostw Europy w motocyklowych rajdach enduro. W fińskim Heinola rywalizować będą Maciej Giemza, Aleksander Bracik i Jakub Wesołowski.

Maciej Giemza zajmuje 4. miejsce w klasie 250 4T. Do trzeciego Szweda Alexa Gunnerheima traci zaledwie punkt, a drugiego Łotysza Edgarsa Silinsa - sześć.

- Na pewno będą to bardzo wymagające zawody. Próby są najeżone bardzo niebezpiecznymi fragmentami, które będą wymagały dużej siły podczas jazdy. Będę chciał wskoczyć na 3. miejsce, bo fajnie byłoby skończyć ten sezon na podium. Zobaczymy jak ten weekend się ułoży - powiedział Maciej Giemza zawodnik ORLEN Team.

Aleksander Bracik, który nie punktował w pierwszych rundach rozegranych w Portugalii, jest jedenasty w klasie Junior U21. 20-letni zawodnik wciąż ma szanse na awans do pierwszej dziesiątki Dla Jakuba Wesołowskiego będzie to debiut w imprezie tej rangi.

W Finlandii nie pojedzie Rafał Bracik, który w mistrzostwach Starego Kontynentu zajmuje 6. miejsce w klasie Over 250 2T. 26-letni motocyklista przygotowuje się do startu w przedostatniej rundzie mistrzostw świata w czeskim mieście Uhlířské Janovice.    

Ostatnia tegoroczna runda mistrzostw Europy w motocyklowych rajdach enduro rozpocznie się w piątek i zakończy w niedzielę. Na liście startowej jest 153 zawodników i zawodniczek. Rywalizację podzielono na 9 kategorii.

Reklama