Otwarta droga do budowy nowej siedziby NFZ

Data publikacji: 05.09.2019 15:20
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
05.09.2019. Kielce. Skrzyżowanie ulic Wojska Polskiego z Langiewicza. Miejsce, gdzie wybudowana zostanie nowa siedziba NFZ

05.09.2019. Kielce. Skrzyżowanie ulic Wojska Polskiego z Langiewicza. Miejsce, gdzie wybudowana zostanie nowa siedziba NFZ
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Prezydent Kielc wydał decyzję lokalizacyjną dla biurowca u zbiegu ulic Wojska Polskiego i Langiewicza. Znajdować ma się tam ma nowa siedziba świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Jak informowaliśmy, NFZ otrzymał działkę przy ulicy Langiewicza w zamian za nieruchomość przy ulicy Wrzosowej, gdzie ma powstać siedziba laboratoriów Głównego Urzędu Miar. Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta miasta informuje, że decyzja lokalizacyjna jest ostatnim krokiem w przekazaniu funduszowi działki.

- Wydanie decyzji lokalizacyjnej jest potwierdzeniem dotychczasowych działań związanych z powstaniem siedziby świętokrzyskiego oddziału funduszu. Bardzo się z tego cieszymy, że ten budynek zostanie wybudowany w tym miejscu, ponieważ pozwoli to rozwinąć kolejną część miasta - mówi Tomasz Porębski.

Według planów, na działce o powierzchni 5,5 tysiąca metrów kwadratowych może powstać biurowiec o wysokości 20-30 metrów ze 140 miejscami parkingowymi. Przewidziano także 12 miejsc dla osób niepełnosprawnych.

Małgorzata Kiebzak, dyrektor świętokrzyskiego oddziału NFZ informuje, że w przyszłym tygodniu w Warszawie odbędzie się posiedzenie rady funduszu, na którym ma zapaść decyzja o zamianie działek.

- Gdy tak się stanie, będziemy procedować kolejne kroki. Jeszcze w tym roku planujemy przygotować koncepcję siedziby, a następnie ogłosimy przetarg na plan tej inwestycji. Mamy już wstępną zgodę centrali NFZ by rozpocząć budowę - mówi Małgorzata Kiebzak.

Świętokrzyskiemu oddziałowi Narodowego Funduszowi Zdrowia na budowę nowej siedziby centrala NFZ przyznała już 16 milionów złotych. Budowa ma się rozpocząć w przyszłym roku.

Reklama