Dyrektorzy KCK i miejskiej biblioteki poszukiwani

Data publikacji: 05.09.2019 18:13
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Urząd Miasta Kielce

Kielce. Urząd Miasta Kielce
Kielce. 09.07.2019 / Fot. Patryk Cudzik / Radio Kielce

Na stronie kieleckiego ratusza pojawiły się ogłoszenia o naborze na stanowiska dyrektora Kieleckiego Centrum Kultury oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.

W przypadku kandydata na nowego szefa KCK wymagane jest wyższe wykształcenie, minimum 10-letni staż pracy oraz co najmniej 5-letnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym w instytucjach kultury.

Do niedawna jednostką tą kierowała Magdalena Kusztal, ale umowa z nią została rozwiązana w pierwszej połowie tego roku. Jako powód władze miasta podały rozbieżne wizje, dotyczące prowadzenia tej instytucji. Obecnie Kieleckiemu Centrum Kultury szefuje zastępca dyrektora, Jarosław Łysek. Nabór zakończy się 16 września.

Także do 16 września zgłaszać się mogą osoby ubiegające się o stanowisko dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej. Do końca sierpnia należało ono do Andrzeja Maćkowskiego, który odszedł na emeryturę. Kandydat musi posiadać wykształcenie wyższe magisterskie, humanistyczne, 10-letni staż pracy, w tym co najmniej 5-letnie doświadczenia na stanowisku kierowniczym.

Reklama