Andrzej Kryj zainaugurował kampanię i podsumował kadencję

Data publikacji: 05.09.2019 20:14
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
05.09.2019. Ostrowiec Św. Inauguracja kampanii wyborczej przez Andrzeja Kryja

05.09.2019. Ostrowiec Św. Inauguracja kampanii wyborczej przez Andrzeja Kryja
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Poseł Andrzej Kryj na Rynku w rodzinnym Ostrowcu Świętokrzyskim zainaugurował kampanię wyborczą. W towarzystwie samorządowców, radnych, młodzieżówki Prawa i Sprawiedliwości, a także mieszkańców miasta i powiatu podsumował swoją czteroletnią pracę, a także poprosił o głos na jego kandydaturę i na listę PiS.

Jak mówił, Ostrowiec Świętokrzyski, to miasto szczególnie mu bliskie, ponieważ tam się urodził, wychował i zdobył doświadczenie zawodowe jako nauczyciel, ale też jako samorządowiec. Dodał, że kończy się kadencja, która przyniosła wiele oczekiwanych przez Polaków zmian i wyraził radość, że jest tego częścią. Wymienił programy: 500 plus, 300 plus, trzynastą emeryturę i fundusz dróg samorządowych.

Andrzej Kryj podkreślił, że w czasie mijającej kadencji starał się być merytorycznym i aktywnym posłem, który jest z ludźmi. Ostatnie 4 lata, to wiele udanych inicjatyw. Dodał, że udało się pozyskać wiele milionów złotych na budowę SOR, czy środki na zakup sprzętu medycznego i remont oddziałów. Udało się także pozyskać z ministerstwa kultury duże dofinansowanie na remont Pałacu Wielopolskich i Krzemionek. Ważną kwestią jest przywrócenie siedziby Polskiej Spółki Gazownictwa do Ostrowca.

Poseł dodał, że aktywnie zabiegał w sejmie o promocję Krzemionek, a także Dymarek Świętokrzyskich, organizował konkursy historyczne oraz wycieczki do Sejmu. Jako jedyny poseł w ciągu kadencji dwukrotnie rozliczył się z mieszkańcami ze swojej pracy.

Na inauguracji kampanii pojawił się burmistrz Nowej Słupi Andrzej Gąsior, który podziękował za pomoc w rozwiązywaniu problemów samorządu. Jak podkreślił, Andrzej Kryj, to człowiek w pierwszej kolejności, w drugiej poseł.

- Dostrzega problemy słabszych ludzi, pomaga samorządowi. Ta pomoc jest przede wszystkim bardzo skuteczna - mówił Andrzej Gąsior.

Podziękowania za dotychczasową współpracę złożył burmistrz Kunowa, Lech Łodej, któremu towarzyszyło Koło Gospodyń Wiejskich „Kalinki” z Nietuliska Dużego. Burmistrz zaznaczył, że Andrzej Kryj towarzyszy Kunowowi w każdej chwili, pojawia się na wszystkich uroczystościach. Parlamentarzysta wspiera lokalną społeczność, która dzięki wyjazdom np. do Sejmu, uczy się obywatelskości.

Andrzej Kryj w tegorocznych wyborach startuje z listy Prawa i Sprawiedliwości z miejsca 10.

Reklama