Wojewoda spotkała się z mieszkańcami gminy Brody

Data publikacji: 05.09.2019 20:26
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
05.09.2019. Brody. Spotkanie wojewody Agaty Wojtyszek z mieszkańcami Brodów. Na zdjęciu: Agata Wojtyszek

05.09.2019. Brody. Spotkanie wojewody Agaty Wojtyszek z mieszkańcami Brodów. Na zdjęciu: Agata Wojtyszek
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Obrona wartości rodzinnych i chrześcijańskich oraz inwestycje realizowane z rządowych pieniędzy zdominowały spotkanie wojewody Agaty Wojtyszek z mieszkańcami Brodów. Jak podkreślała wojewoda, podczas realizacji programów społecznych spotkała się z wieloma potrzebami.

05.09.2019. Brody. Spotkanie wojewody Agaty Wojtyszek z mieszkańcami BrodówFot. Anna Głąb / Radio Kielce

Sztandarowy program Rodzina 500 plus przywrócił godność rodzinom wielodzietnym, a w nich jest wartość małej i dużej Ojczyzny. Do tej pory niejednokrotnie zdarzało się, że jeden z rodziców musiał szukać pracy za granicą, aby utrzymać rodzinę. To powodowało trudności w budowaniu więzi, dzieci tęskniły za rodzicami. Znany jest także problem eurosieroctwa. Teraz do Polski wracają ludzie z zagranicy, bo nie ma trudności ze znalezieniem pracy. Pomocne są w tym także programy Maluch Plus, finansujący żłobki, czy pieniądze na wyprawkę na początku roku szkolnego - mówiła wojewoda.

Podobną rolę pełnią programy skierowane do seniorów. Możliwość zapewnienia opieki i rozrywki starszym członkom rodziny daje poczucie komfortu ich dzieciom. To także okazja do przełamywania samotności w wieku emerytalnym - dodała.

Jeden z mieszkańców przypomniał, że wiele zadań dotychczas realizowanych przez rząd zostało przekazane samorządom. Wojewoda w odpowiedzi stwierdziła, że współpraca między tymi organami jest konieczna dla rozwoju.

Przykładem jest gmina Brody. Wójt Marzena Bernat podkreślała, że dzięki współpracy z wojewodą Agatą Wojtyszek w ciągu minionej kadencji udało się zrealizować wiele inwestycji. Należą do nich drogi finansowane m. in. z pieniędzy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, wydatki na oświatę, np. utworzenie pracowni ekologicznych, czy punkt dla małych dzieci Opiekun Dzienny.

Wojewoda spotkała się również z mieszkańcami Stykowa.

05.09.2019. Brody. Spotkanie wojewody Agaty Wojtyszek z mieszkańcami BrodówFot. Anna Głąb / Radio Kielce

Reklama