Nauczyciele uczą się, jak uczyć

Data publikacji: 06.09.2019 15:18
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli

Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Kielce. 02.04.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Nauczyciele z regionu świętokrzyskiego będą uczestniczyć w szkoleniach, które mają ułatwić im przygotowanie uczniów do egzaminu ósmoklasisty. Cykl warsztatów przygotowało Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Jak mówi Jacek Wołowiec, dyrektor placówki, szkolenia są potrzebne, ponieważ egzamin ósmoklasisty to dla nauczycieli nowość, po raz pierwszy ich uczniowie zdawali go w ubiegłym roku szkolnym.

- Zapraszamy nauczycieli na dwunastogodzinne warsztaty. Ten projekt jest skierowany do nauczycieli matematyki, języka polskiego oraz języka angielskiego - informuje Jacek Wołowiec.

W trakcie warsztatów nauczyciele będą opierali się na raporcie dotyczącym wyników ostatniego egzaminu ósmoklasisty. Na tej bazie dowiedzą się, z jakimi problemami uczniowie mieli najwięcej kłopotów i jak z nimi pracować, by lepiej sobie poradzili z zadaniami sprawiającymi kłopot. Na razie ŚCDN chce przeszkolić 80 nauczycieli, ale Jacek Wołowiec już zapowiada, że będą kolejne edycje projektu.

W naszym województwie wynik egzaminu ósmoklasisty był nieco gorszy niż średnia krajowa. W sumie uczniowie uzyskali średnio 44 procent punktów, czyli o 1 punkt  mniej niż ich rówieśnicy z innych regionów.

Ósmoklasiści ze Świętokrzyskiego z angielskiego uzyskali średnio 57 procent, czyli 2 punkty procentowe mniej niż średnia krajowa. Uczniowie podstawówek najlepiej wypadli z języka polskiego, tu średni wynik egzaminu wynosił 63 procent, czyli był identyczny jak w całym kraju.

Reklama