Kampania w Krzyżtoporze. Wojewoda mówiła o S74 i gruntach wokół zamku

Data publikacji: 06.09.2019 21:05
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
06.09.2019. Ujazd. Spotkanie wojewody Agaty Wojtyszek z mieszkańcami gminy Iwaniska. Od lewej: Agata Wojtyszek - wojewoda świętokrzyski, Marek Staniek - wójt Iwanisk

06.09.2019. Ujazd. Spotkanie wojewody Agaty Wojtyszek z mieszkańcami gminy Iwaniska. Od lewej: Agata Wojtyszek - wojewoda świętokrzyski, Marek Staniek - wójt Iwanisk
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Wojewoda Agata Wojtyszek, kandydatka do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości spotkała się z mieszkańcami gminy Iwaniska. W sali konferencyjnej zamku Krzyżtopór w Ujeździe przedstawiła dotychczasowe sukcesy rządu, czyli m. in. programy, które jako wojewoda realizowała.

Agata Wojtyszek poruszyła temat drogi S74, której budowa powinna zacząć się w następnej kadencji, a czeka na nią wielu mieszkańców powiatu opatowskiego, m. in. gminy Iwaniska. Trasa wpłynie na bezpieczeństwo, a także rozwój regionu.

Agata Wojtyszek podkreśla, że dzięki zaangażowaniu kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, sporządzone zostały dobre projekty i na całej długości drogi na różnych odcinkach wykonywane są różne prace. Jak mówi Agata Wojtyszek, ta droga to klucz, jedna z ważniejszych inwestycji, która połączy Podkarpacie z Łodzią.

Na spotkaniu pojawili się wójt Iwanisk Marek Staniek oraz sekretarz gminy Wiesława Słowik. Poruszyli temat gruntów, które wojewoda w ubiegłym roku przekazała na rzecz gminy. Mowa o 7 hektarach, które należały do Skarbu Państwa, a sąsiadują z Krzyżtoporem. Gmina dzięki temu krokowi ma możliwość teren wokół zamku zagospodarować, choć nie wiadomo jeszcze, co miałoby tam dokładnie powstać. Wojewoda dodaje, że na tego typu konkretne decyzje mieszkańcy oczekują i wierzy, że gmina dobrze wykorzysta powierzone grunty.

W spotkaniu uczestniczyły panie z Kół Gospodyń Wiejskich, które chwaliły się swoją niedawno założoną działalnością. Uważają, że najważniejszy poruszony temat dotyczył budowy dróg. Wojewoda zachęcała ich do dalszej działalności, która daje im wiele satysfakcji.

Agata Wojtyszek w piątek spotkała się jeszcze z mieszkańcami Klimontowa.

Reklama