Astro Piknik w Podzamczu. Na chętnych czeka planetarium i... tort [PROGRAM]

Data publikacji: 07.09.2019 07:46
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
02.09.2017 Podzamcze Chęcińskie. Astro Piknik.

02.09.2017 Podzamcze Chęcińskie. Astro Piknik.
Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Znany youtuber, centra nauki z całej Polski i mnóstwo eksperymentów czeka na wszystkich uczestników Astro Pikniku, który dziś i jutro odbywać się będzie w Centrum Nauki Leonardo Da Vinci w Podzamczu Chęcińskim.

Będzie to wyjątkowe wydarzenie, bo połączone z piątymi urodzinami instytucji. Z tej okazji do Podzamcza przyjadą ośrodki naukowe z całej Polski: Centrum Nauki Kopernik, Centrum Nauki Experyment, EC1-Łódź, Młyn Wiedzy-Toruń, Energetyczne Centrum Nauki. Nie zabraknie gości specjalnych, zapowiada Aneta Sławek, koordynująca wydarzenie.

- Podczas uroczystego otwarcia pikniku, które zaplanowaliśmy w sobotę o godzinie 12.00, wystąpi znany youtuber Dawid Myśliwiec, autor kanału ”Uwaga! Naukowy Bełkot”. Uroczystość uświetni także prelekcja Adama Cedro, redaktora książki „Maszyny Leonarda” wydanej z okazji 500. rocznicy śmierci mistrza - mówi koordynatorka.

Zaplanowano także wiele dodatkowych atrakcji dla całych rodzin.

- Kapsuła 5D, mobilne planetarium, obserwacje Słońca, łazik marsjański - to tylko przedsmak tego, co czeka uczestników wydarzenia. Nie zabraknie także tortu. Ponieważ nasze urodziny są „na piątkę” przygotowaliśmy aż pięć tortów - mówi Aneta Sławek.

Wstęp do atrakcji przygotowanych na zewnątrz budynku jest bezpłatny, zwiedzanie centrum kosztuje 5 złotych od osoby. Piknik odbywać się będzie w godzinach 11.00 -17.00.

W niedzielę z kolei od godziny 10.00 organizatorzy zapraszają na Dzień Otwarty Biobanku Świętokrzyskiego, w trakcie którego będzie można między innymi uczestniczyć w prelekcji na temat Banku Komórek Macierzystych wraz z pokazem zestawu do pozyskiwania krwi pępowinowej, zwiedzić laboratoria Biobanku oraz Medyczne Laboratorium Diagnostyczne, a także zabawić się w laboranta, przeprowadzając wiele doświadczeń mikrobiologicznych i fizyko-chemicznych.

Harmonogram Astro Pikniku w Podzamczu Chęcińskim

adv adv
Wiadomości
Reklama