Pokazują, że nauka może być fajna

Data publikacji: 08.09.2019 13:55
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
08.09.2019. Podzamcze. Astro Piknik

08.09.2019. Podzamcze. Astro Piknik
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Znany youtuber, centra nauki z całej Polski i mnóstwo eksperymentów czeka na wszystkich uczestników Astro Pikniku, który odbywa się w Centrum Nauki Leonardo Da Vinci w Podzamczu koło Chęcin. Wydarzenie jest połączone z piątymi urodzinami instytucji.

- Z tej okazji do Podzamcza przyjechały ośrodki naukowe z całej Polski: Centrum Nauki Kopernik, Centrum Nauki Experyment, EC1-Łódź, Młyn Wiedzy-Toruń, Energetyczne Centrum Nauki. Nie zabraknie gości specjalnych - zapowiada Aneta Sławek, koordynująca wydarzenie.

Jak mówi Klaudia Bartkiewicz, kierownik Centrum Nauki Leonardo da Vinci, ideą tego typu spotkań w centrum jest możliwość zaprezentowania młodym ludziom nauki w bardziej przystępny sposób, niż ma to miejsce w szkole.

- Uczą się poprzez interakcję z eksponatami. Mamy m.in. zajęcia mikroskopowe dotyczące grzybów, są zajęcia o zdrowej ekologicznej żywności. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie - powiedziała Klaudia Bartkiewicz.

Na uczestników czekają takie atrakcje jak Kapsuła 5D, mobilne planetarium, obserwacje Słońca, czy łazik marsjański. Do Podzamcza zawitali nie tylko młodzi pasjonaci nauki, ale także osoby starsze. Jak mówią odwiedzający, każdy może znaleźć coś dla siebie.

- Byliśmy kiedyś w Centrum Kopernika w Warszawie, porównujemy to wszystko, co się tu dzieje i jest super. Fajna jest np. kula energetyczna z niebieskimi piorunami. Stawiam szóstkę z plusem - mówił jeden z turystów.

Astro Piknik w Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu potrwa do godziny 17. Wstęp jest bezpłatny.

Reklama