Dodatkowe dyżury rozwiążą problem kolejek na SOR-ach?

Data publikacji: 09.09.2019 13:10
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Szpital Kielecki św. Aleksandra. Szpitalny Oddział Ratunkowy

Szpital Kielecki św. Aleksandra. Szpitalny Oddział Ratunkowy
Kielce / Fot. Patryk Cudzik / Radio Kielce

Być może w powiecie kieleckim uruchomione zostaną ostre dyżury na oddziałach internistycznych. Ma to rozładować kolejki pacjentów na SOR-ach.

Marek Bogusławski, członek zarządu województwa świętokrzyskiego odpowiedzialny za ochronę zdrowia powiedział, że dziś w tej sprawie spotkał się z dyrektorami czterech szpitali.

Według wstępnych założeń lecznice raz na kilka dni, zgodnie z grafikiem, prowadziłyby na swoich oddziałach internistycznych ostre dyżury.

- Wielu pacjentów, którzy wymagają pomocy internisty w praktyce trafia na szpitalne oddziały  ratunkowe, co powoduje, że tworzą się tam długie kolejki. Tymczasem ci chorzy, mogliby być przyjmowani w ramach ostrych oddziałów internistycznych. Takie rozwiązanie byłoby z korzyścią dla pacjentów - mówi Marek Bogusławski.

Jak dodaje, na ostrym dyżurze pracowałoby trzech specjalistów.

- Zdaję sobie sprawę, że nie tylko w powiecie kieleckim, ale i w całej Polsce jest mało lekarzy internistów. Być może należałoby przeprowadzić konsolidacje pracy szpitali na terenie powiatu kieleckiego - dodał nasz rozmówca.

Kolejne spotkanie na ten temat zaplanowano za dwa tygodnie. Ostre dyżury internistyczne miałyby zostać wprowadzone w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach, Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Czerwonej Górze, Szpitalu im. św. Aleksandra w Kielcach oraz Szpitalu MSWiA w Kielcach.

Reklama