Giemza z tytułem wicemistrza Europy. Dobry występ KTM Novi Korona

Data publikacji: 09.09.2019 14:25
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Na zdjęciu (od lewej): Patrik Markvart i Edgars Silins i Maciej Giemza

Na zdjęciu (od lewej): Patrik Markvart i Edgars Silins i Maciej Giemza
Fot. Facebook / Maciej Giemza

Kielczanin Maciej Giemza z ORLEN Team został drugim wicemistrzem Europy w klasie 250 4T w motocyklowych rajdach enduro. Wychowanek KTM Novi Korona przypieczętował swój sukces podczas finałowych rund w fińskiej miejscowości Heinola.

24-letni zawodnik w końcowej klasyfikacji okazał się gorszy jedynie od Łotysza Edgarsa Silinsa i Czecha Patrika Markvarta.

- Udało się skończyć sezon na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej. Bardzo się cieszę z mojego pierwszego tytułu w mistrzostwach Europy. Niedzielny wyścig motocrossowy był dla mnie niebezpieczny, zaliczyłem dość poważny upadek, nurkując równocześnie w wodzie, która była zaraz obok toru. Na szczęście w miarę szybko się podniosłem. Dojechałem do mety na odległej pozycji, ale ta punktacja mi wystarczyła, aby utrzymać trzecie miejsce i zakończyć sezon enduro na dobrej pozycji. Wracam do domu i zbieram siły na kolejne, poważne wyjazdy - powiedział Maciej Giemza.

Na zdjęciu: Maciej GiemzaFot. Facebook / Maciej Giemza

W Finlandii startowali także dwaj inni zawodnicy KTM Novi Korona Kielce. W klasie Junior U21 Aleksander Bracik zajął w kolejnych dniach dziewiątą, jedenastą i szesnasta lokatę. 

- To były jedne z trudniejszych zawodów na jakich byłem, prawdziwe Enduro. Pomimo przygód na początku, kończę sezon na dwunastej pozycji w najliczniej obsadzonej klasie Junior U21. W sumie jestem zadowolony - powiedział Aleksander Bracik.

Na zdjęciu: Aleksander BracikFot. Facebook / Aleksander Bracik

W zawodach rangi mistrzostw Europy debiutował Jakub Wesołowski, który w klasie Junior E2/E3 zdobył dwa punkty. W klasyfikacji zespołów klubowych KTM Novi Korona w składzie: Maciej Giemza, Aleksander Bracik i Adam Tomiczek, zajął 4. miejsce. Co dało piątą lokatę na zakończenie sezonu.  

Przyszłoroczne mistrzostwa Europy enduro będą liczyły cztery rundy, które zostaną rozegrane we Włoszech, na Węgrzech, w Polsce i Czechach.

Tagi do tego wpisu
Reklama