To bardzo ważny moment służby. Elewi otrzymali broń

Data publikacji: 09.09.2019 14:59
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
09.09.2019. Kielce. Uroczyste przekazanie broni elewom

09.09.2019. Kielce. Uroczyste przekazanie broni elewom
Fot. Marzena Mąkosa / Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych

145 elewów służby przygotowawczej odebrało broń. Uroczyste przekazanie sprzętu odbyło się na placu apelowym Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach. Ochotnicy biorą udział w kursie przeznaczonym dla osób, które nigdy nie były w armii. Szkolenie, które rozpoczęło się 2 września, ma przygotować ich do zawodowej służby albo wstąpienia do Narodowych Sił Rezerwowych.

Pułkownik Paweł Chabielski, komendant Centrum stwierdził, iż jest zadowolony z faktu, że tak liczna grupa ochotników bierze udział w szkoleniu.

- Wzmocnienie sił zbrojnych poprzez obecność młodych ludzi, powinno cieszyć nie tylko dowódcę jednostki, ale również Ministra Obrony Narodowej, który zamierza stworzyć 200 tysięczną armię - powiedział płk Paweł Chabielski.

Porucznik Katarzyna Rzadkowska, oficer prasowy Centrum dodaje, że połowa ochotników, którzy otrzymali broń, to kobiety.

- Wręczenie broni jest bardzo ważnym momentem w życiu elewa. Jest to atrybut każdego żołnierza. Jego zadaniem jest właściwe posługiwanie się bronią. Niesie to za sobą ogromną odpowiedzialność - powiedziała por. Katarzyna Rzadkowska.

Wśród osób uczestniczących w kursie jest szeregowy Sławomir Kołosowski. Jak stwierdził, wybrał wojsko, ponieważ większość jego rodziny jest związana z tą formacją.

- Wydaje mi się, że wojsko jest miejscem, w którym się odnajdę. Ponadto potrafię się zdyscyplinować, a to ważna i potrzebna cecha.

Szkolenie zakończy się 20 grudnia.

Reklama