Niebawem rozpocznie się sezon grzewczy w Kielcach

Data publikacji: 10.09.2019 14:14
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Kielcach jest gotowe do rozpoczęcia sezonu grzewczego. Spółka czeka już tylko na zamówienia od zarządców budynków.

Instalacje uzupełniane są już wodą w mieszkaniach Kieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej
Dariusz Kubiec, kierownik grupy konserwatorów centralnego ogrzewania w KSM informuje, że ponad tydzień temu lokatorzy byli informowani o konieczności zakończenia prac remontowych w swoich mieszkaniach. Wszystko po to, aby przed sezonem instalacje ponownie zostały napełnione wodą. To ułatwia pierwszy etap dostaw ciepła do budynków, ponieważ grzejniki nie będą zapowietrzone.

- Pamiętajmy, aby zawory zostały odkręcone maksymalnie w lewą stronę. To umożliwi automatyczne odpowietrzenie instalacji podczas napełniania, ułatwi to rozruch i zapobiegnie zapowietrzeniu grzejników - wyjaśnia Dariusz Kubiec.

Anna Niedzielska rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej informuje, że ciepło popłynie do mieszkań, kiedy pojawią się pierwsze wnioski od spółdzielni. 

- Jesteśmy przygotowani do sezonu grzewczego. Na pisemne zlecenie administracji mamy obowiązek rozpoczęcia dostaw ciepła i tylko po takim zleceniu możemy je rozpocząć - powiedziała Anna Niedzielska.

Wszystko wskazuje na to, że sezon grzewczy, podobnie jak w poprzednich latach - rozpocznie się na przełomie września i października. Na razie jesień zapowiada się ciepło i słonecznie   przekonuje nasz radiowy synoptyk Marek Stefaniec.

- Ostatnie lata pokazują, że jesień jest coraz cieplejsza. W najbliższym czasie w ciągu nocy temperatura może spaść do 8 stopni Celsjusza, natomiast w ciągu dnia będzie to powyżej 20 stopni. Delikatnie ochłodzenie szykuje się w najbliższy weekend - dodaje.

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Kielcach dostarcza ciepło dla 13 spółdzielni i około 250 wspólnot mieszkaniowych, czyli łącznie do około 130 tys. odbiorców.

Podobne wiadomości
Reklama