Najlepsi uczniowie znów będą mogli się sprawdzić

Data publikacji: 10.09.2019 17:30
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Katarzyna Nowacka - świętokrzyski wicekurator oświaty

Katarzyna Nowacka - świętokrzyski wicekurator oświaty
12.07.2019 / Fot. Magdalena Blicharska / Radio Kielce

Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty podało listę przedmiotów, z których zorganizowane będą konkursy przedmiotowe dla uczniów szkół podstawowych. Jak mówi Katarzyna Nowacka, wicekurator oświaty, w porównaniu do ubiegłego roku uczniowie szkół podstawowych będą mieli możliwość wzięcia udziału w znacznie większej liczbie konkursów.

Wówczas dla młodzieży z podstawówek zorganizowano konkursy z matematyki, języka polskiego i języka angielskiego i języka niemieckiego.

- W tym roku w szkołach podstawowych planujemy dwanaście konkursów. To będą wszystkie te przedmioty, które w ubiegłym roku zdawali gimnazjaliści. W tegorocznych konkursach będą mogli wziąć udział uczniowie klas 4-8 - informuje Katarzyna Nowacka.

Wśród przedmiotów konkursowych są cztery języki obce: angielski, niemiecki, francuski i rosyjski. Jak mówi Katarzyna Nowacka nie zmieni się zbytnio liczba laureatów konkursów.

- W ubiegłym roku mieliśmy 174 laureatów w gimnazjach oraz 55 laureatów w szkołach podstawowych. W tym roku w tych 12 konkursach planujemy, że będzie od 150 do 160 laureatów -  twierdzi Katarzyna Nowacka.

Laureaci konkursów przedmiotowych są w pierwszej kolejności przyjmowani do szkoły średniej. Są oni zwolnieni również z części egzaminu na koniec szkoły podstawowej.

Konkursy przedmiotowe tradycyjnie będą miały trzy etapy. Etap pierwszy - szkolny, kuratorium chce zorganizować w listopadzie. Etap trzeci finałowy odbędzie się na początku przyszłego roku.

Reklama