Agata Wojtyszek: Programy społeczne PiS są skutecznie wdrażane

Data publikacji: 10.09.2019 20:11
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
10.09.2019. Gnojno. Wojewoda spotkała się z mieszkańcami gminy Gnojno. Na zdjęciu (od lewej): seniorzy z Domu Seniora w Janowicach Poduszowskich, Agata Wojtyszek - wojewoda świętokrzyski i Zbigniew Janik - wójt gminy Gnojno

10.09.2019. Gnojno. Wojewoda spotkała się z mieszkańcami gminy Gnojno. Na zdjęciu (od lewej): seniorzy z Domu Seniora w Janowicach Poduszowskich, Agata Wojtyszek - wojewoda świętokrzyski i Zbigniew Janik - wójt gminy Gnojno
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski, spotkała się dziś z mieszkańcami gminy Gnojno. Podczas wizyty podsumowała swoją pracę przez ostatnie cztery lata na rzecz mieszkańców województwa świętokrzyskiego w tym m.in. gminy Gnojno - miejsca, w którym ma swoje korzenie, do którego zawsze wraca z sentymentem.

Agata Wojtyszek podkreśliła, że wielokrotne spotkania i rozmowy z mieszkańcami we wszystkich gminach pozwoliły jej dobrze poznać ich potrzeby. Ponadto, jak podkreśliła była odpowiedzialna m.in. za realizację rządowych programów Prawa i Sprawiedliwości, które jak zaznacza, sprawnie i skutecznie zostały i nadal są wdrażane. Jak dodaje, ich efektem jest przede wszystkim budowa klubów seniora, tworzenie nowych miejsc w żłobkach oraz rozwój infrastruktury.

- Kolejna kadencja to inwestycje w młodych ludzi i ich przyszłość, tak by chcieli mieszkać w naszym województwie. Dużo już zostało zrobione. Obecnie w gminie Gnojno budowana jest m.in. świetlica, dla starszych osób tworzony będzie klub seniora plus. W przyszłości z pomocą wójta zostanie wdrożony program Maluch Plus, czyli inwestycja związana z budową żłobka. Ponadto, trzeba zadbać o rozwój gospodarczy, jak również o potrzeby rolników - zaznacza wojewoda.

Zbigniew Janik, wójt Gminy Gnojno przyznał, że wojewoda zadbała i nadal dba o gminę. Efektem jest szereg inwestycji i remontów w zakresie dróg, oświaty i poprawy życia seniorów, które zdecydowanie wpłynęły na rozwój gminy. Jak dodaje, również i dziś Gmina Gnojno otrzymała promesę na rozbudowę Domu Seniora w Janowicach Poduszowskich w postaci dofinansowania z programu Senior Plus w kwocie blisko 150 tysięcy złotych.

- Dzięki wsparciu wojewody budujemy drogi. Mieszkańcy widzą jej pomoc, stąd tak licznie dziś przybyli i powitali z entuzjazmem - zaznacza wójt.

Wincenty Krawczyk, mieszkaniec gminy Gnojno w rozmowie z Radiem Kielce przyznał, że dzięki wsparciu wojewody gmina zyskała nowy blask i tętni życiem.

- Gmina została odnowiona, lepiej nam się mieszka, mamy nowe drogi, zostały odnowione i wyposażone straże oraz szkoły. Wojewoda bardzo nam pomogła. Liczę, że jako posłanka zrobi jeszcze więcej - zaznacza.

Kolejne spotkanie odbędzie się w środę w Sulisławicach, w czwartek w Nowym Korczynie, następnie w Busku-Zdroju.

Reklama