Profesor Wawrzyk zabiega o utworzenie parkingu dla ŚCO i oddziału geriatrycznego

Data publikacji: 12.09.2019 15:56
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
12.09.2019 Kielce. Konferencja prasowa z udziałem wiceministra spraw zagranicznych Piotra Wawrzyka. Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Marek Bogusławski, wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk i dyrektor ŚCO Stanisław Góźdź

12.09.2019 Kielce. Konferencja prasowa z udziałem wiceministra spraw zagranicznych Piotra Wawrzyka. Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Marek Bogusławski, wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk i dyrektor ŚCO Stanisław Góźdź
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Stworzenie w województwie świętokrzyskim niezwykle potrzebnego oddziału geriatrycznego, a także budowa parkingu, który rozwiąże problemy z dojazdem pacjentów do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii - to propozycje dla kieleckich pacjentów przedstawione przez profesora Piotra Wawrzyka, wiceministra spraw zagranicznych, który startuje w jesiennych wyborach do Sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości w województwie świętokrzyskim.

Piotr Wawrzyk podkreśli, że jako poseł będzie dążył do utworzenia w Kielcach pełnoprawnego oddziału geriatrycznego.

- Po konsultacji z ministerstwem zdrowia wiemy, że taki oddział jest potrzebny, mimo, że w regionie mamy quasi oddziały geriatryczne. Stolica województwa zasługuje na oddział geriatryczny z prawdziwego zdarzenia. W tym zakresie będziemy mieć pełne wsparcie ministerstwa zdrowia - zapewnia polityk.

Piotr Wawrzyk zaznacza, że będzie dążył także do utworzenia w Kielcach i innych miastach regionu dziennych domów opieki medycznej dla osób starszych. Jak zaznacza, będą punktem pośrednim pomiędzy leczeniem szpitalnym, a całkowitym powrotem do zdrowia. W tego rodzaju placówkach, osoby starsze będą miały zapewniony dostęp do konsultantów ze wszystkich specjalizacji lekarskich.

Kolejną kwestią, na której będzie chciał się skupić wiceminister spraw zagranicznych, jest utworzenie przy Świętokrzyskim Centrum Onkologii, łatwo dostępnego parkingu dla pacjentów.

- Zamiast budować wielopoziomowy obiekt, wymagający dużych nakładów finansowych i długiego czasu realizacji, chciałbym zaproponować stworzenie parkingu, polegającego na tzw. płycie parkingowej. To projekt niewymagający dużego czasu na przygotowanie. Do jego realizacji wymagane jest tylko zbudowanie filarów, na których będzie oparta płyta parkingowa. To skuteczne, proste i tanie w realizacji rozwiązanie. Ponadto, w miarę wzrastania ewentualnych potrzeb, istnieje możliwość dobudowania kolejnego poziomu takiego parkingu - zaznacza.

Budowa parkingu opartego na płycie parkingowej może zając około sześciu miesięcy, może on zapewnić około 300 miejsc dla samochodów.

Wiceministra Piotra Wawrzyka wspierali profesor Stanisław Góźdź, dyrektor ŚCO a także Marek Bogusławski członek zarządu województwa świętokrzyskiego. Obydwaj podkreślają, że parking przy centrum onkologii jest niezwykle potrzebną inwestycją. Chwalili również ideę powołania oddziału geriatrycznego, podkreślając, że przy tendencjach starzejącego się społeczeństwa jest to krok w dobrą stronę.

Reklama