Teatr Żeromskiego pokaże dziś swoje sekretne miejsca

Data publikacji: 15.09.2019 09:36
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Teatr im. Stefana Żeromskiego

Kielce. Teatr im. Stefana Żeromskiego
Kielce. 09.07.2019 / Fot. Patryk Cudzik / Radio Kielce

Teatr imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach dziś znów otworzy podwoje dla zwiedzających. Stanie się to w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Oprócz zwiedzania teatralnych zakamarków, w programie znalazło się wiele ciekawych wydarzeń.

To kolejna okazja do poznania zabytkowej siedziby Teatru Żeromskiego - jednej z najstarszych scen dramatycznych w Polsce oraz jej działalności na przestrzeni 140 lat.

Luiza Buras-Sokół z kieleckiego teatru podkreśla, że w godzinach od 12 do 16 będzie można zobaczyć od kulis budynek, w którym mieści się scena dramatyczna, zajrzeć w miejsca na co dzień niedostępne.

- Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby zwiedzić siedzibę kieleckiej sceny dramatycznej jeszcze przed planowanym, generalnym remontem - mówi.

Przewidziano trzy tury zwiedzania. Pierwsza grupa wyruszy o godzinie 12.00, druga o 13.00, a trzecia o 15.00.

Jak dodaje Luiza Buras-Sokół, na tym nie koniec niespodzianek, bo o godzinie 16.00 rozpocznie się spotkanie poświęcone kronice kieleckiego teatru.

- Podczas tego spotkania będzie można usłyszeć fragmenty tego wydawnictwa w interpretacji naszych aktorów, zaprosimy naszych gości na poczęstunek, będzie można również wygrać tę publikację - zapowiada.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Reklama