Biblioteczna wyprawka dla przedszkolaka

Data publikacji: 15.09.2019 10:37
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Pińczów. 02.03.2019 / Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

„Mała Książka - Wielki Człowiek”- to tytuł projektu, w ramach którego dzieci otrzymają tzw. wyprawkę czytelniczą. W akcji bierze udział Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Busku-Zdroju. „Mała książka- wielki człowiek" to ogólnopolska kampania społeczna Instytutu Książki, która ma na celu uświadomienie rodzicom, jak ważne jest czytanie dzieciom już od dnia narodzin.

Jak informuje Ewa Marciniec, dyrektor buskiej biblioteki, podczas realizacji projektu dzieci urodzone w latach 2013-2016, które wraz z rodzicami przyjdą do biblioteki otrzymają na dobry czytelniczy start prezent, wyprawkę składającą się z książeczek oraz specjalnej karty małego czytelnika. Na karcie dziecko będzie przyklejało naklejki otrzymane za każdą wizytę w bibliotece oraz wypożyczenie przynajmniej jednej książki. Po uzbieraniu 10 naklejek zostanie uhonorowane imiennym dyplomem Małego Czytelnika.

- To wyjątkowe książeczki dostosowane pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka. Uzupełnieniem jest oczywiście oferta naszej biblioteki, której zakres jest bardzo duży. Tym bardziej zapraszamy do naszej wypożyczalni - zaznacza Ewa Marciniec. Te wspaniałe prezenty czekają w Wypożyczalni Dzieci i Młodzieży w Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Busku-Zdroju przy ulicy Orła Białego.

Akcję we współpracy z Instytutem Książki prowadzą m.in. filie biblioteczne w miejscowościach Dobrowoda, Kołaczkowice, Szaniec i Szczaworyż.

Pilotażowa odsłona projektu odbyła się rok temu. Zgłosiło się do niego 3,5 tysiąca bibliotek i filii bibliotecznych, w których można było odebrać wyprawki czytelnicze. Dzięki akcji przybyło w Polsce ponad 30 tysięcy nowych czytelników.

Reklama