Mateusz Morawiecki w Staszowie: region świętokrzyski jest dla mnie szczególnie bliski

Data publikacji: 15.09.2019 22:37 / Data aktualizacji: 15.09.2019 22:58
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
15.09.2019 Staszów. Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego

15.09.2019 Staszów. Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kilkaset osób wzięło udział w spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim w Staszowie. Prezes Rady Ministrów w swoim przemówieniu do zgromadzonych w sali Staszowskiego Ośrodka Kultury podkreślał, że województwo świętokrzyskie jest dla niego szczególnie bliskie, ponieważ stąd pochodzi jego rodzina. Premier podkreślił, że sercem programu Prawa i Sprawiedliwości jest silna, zasobna i dostatnia Polska, oparta na narodowym patriotyzmie.

- Jesteśmy silną Polską w Silnej Europie. Kochamy Europę, Unię Europejską, ale przede wszystkim troszczymy się o Polskę. Bardzo ważne jest dbanie o polskie interesy. W czasach naszych poprzedników jednym z kluczowych źródeł dochodów państwa był podatek CIT. My obniżyliśmy podatek CIT z 19 na 9 proc. - zaznaczał.

Mateusz Morawiecki przypomniał także działania rządu mające na celu ograniczenie luki VAT-owskiej. Jak zaznaczył, w tym roku wpływy z podatku VAT sięgną 180 mld złotych, to o prawie 60 mld złotych więcej niż w ostatnim roku rządów opozycji.

- Stąd się wzięły pieniądze na te wielkie programy społeczne, rozwojowe i repolonizację. Chcemy jak najwięcej polskiej własności w gospodarce, polskiego kapitału. Chcemy także, aby ludzie zarabiali jak najlepiej, na europejskim poziomie. Dlatego podnieśliśmy płacę minimalną od przyszłego roku 2600 złotych, natomiast od kolejnego do trzech tysięcy złotych - dodaje.

Premier zaznaczył, że w tym roku po raz pierwszy od trzydziestu lat bezrobocie w Polsce będzie niższe niż wzrost gospodarczy. Mateusz Morawiecki zaapelował do zgromadzonych o mobilizację i aktywny udział w jesiennych wyborach parlamentarnych, tak, aby dobry czas dla Polski mógł być kontynuowany.

W spotkaniu wzięli udział także świętokrzyscy parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości. Wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka przypomniała o inwestycjach, jakie w ciągu ostatnich czterech lat udało się pozyskać dla Staszowa i powiatu staszowskiego. To m.in. 21 milionów złotych na kanalizację dla gminy Staszów, czy 5 mln złotych na rozwój infrastruktury sportowej.

- Tworzymy także nowe miejsca pracy. Dzięki dobrej współpracy z samorządem udało się poszerzyć Starachowicką Strefę Ekonomiczną o tereny Staszowa. To 15 hektarów gruntu, gdzie już powstają nowe firmy i nowe miejsca pracy - dodaje.

Poseł Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości podkreśla, że atmosfera podczas spotkania była niezwykle gorąca, a wystąpienie Mateusza Morawieckiego niezwykle mobilizujące.

- Premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że Prawo i Sprawiedliwość jest gotowe do wzięcia odpowiedzialności za losy ojczyzny. To były bardzo ważne i autentyczne słowa, owacyjnie przyjęte przez zgromadzonych - zaznacza.

Zdaniem Piotra Wawrzyka, wiceministra spraw zagranicznych, obecność tak wielu osób podczas spotkania z premierem świadczy o dużej energii i woli zwycięstwa wśród sympatyków Prawa i Sprawiedliwości.

- Musi być pełna mobilizacja. Namawiamy bliższych oraz dalszych znajomych, a także nasze rodziny do tego, aby iść na wybory i głosować na Prawo i Sprawiedliwość. Tylko wtedy może być kontynuowany ten dobry kierunek dla Polski, który był do tej pory realizowany - dodaje.

Poseł Michał Cieślak zwrócił uwagę, na wysoką frekwencję podczas spotkania, a także optymistyczne wiadomości, jakie mieszkańcom przekazał premier Mateusz Morawiecki.

- Podczas wystąpienia padło mnóstwo ważnych dla nas informacji. Pan premier przywołał zapowiedzi dotyczące zwiększenia minimalnej pensji, czyli 3 tysiące złotych już za dwa lata, a także 4 tysięcy w 2024. Pojawiły się także kwestie związane z trzynastą emeryturą. To bardzo budujące - zaznacza.

Po zakończeniu spotkania w Staszowskim Ośrodku Kultury premier Mateusz Morawiecki jeszcze przez kilkanaście minut rozmawiał z mieszkańcami i odpowiadał na ich pytania.

WIDEO Z WIZYTY PREMIERA MORAWIECKIEGO W STASZOWIE

Reklama