Nowy pomysł ratusza na załatanie dziury budżetowej

Data publikacji: 16.09.2019 15:59
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
10.10.2018 Kielce. Dawny budynek UJK przy ulicy Leśnej

10.10.2018 Kielce. Dawny budynek UJK przy ulicy Leśnej
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kielecki ratusz chce, by komunalna spółka - Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych przejęła budynek po UJK przy ulicy Leśnej i wzięła na siebie koszty jego remontu. To kolejny pomysł władz miasta na załatanie dziury budżetowej.

Potem do nieruchomości przeniosłyby się porozrzucane po mieście różne wydziały, a ratusz płaciłby czynsz za wynajmowaną powierzchnię.

Jak mówi dyrektor RPZiUK Michał Miszczyk, spółka będzie musiała wspomóc się pożyczką bankową, aby sfinansować remont, ale w ten sposób pożyczką nie będzie obciążone samo miasto. Jak na razie nie wiadomo, ile będzie kosztował remont.

Nieruchomość warta 10 milionów złotych przekazana będzie „zieleni miejskiej” w rozliczeniu za działkę przy ul. Mielczarskiego, odkupionej od RPZiUK na potrzeby Wojsk Obrony Terytorialnej.

To pozwoliłoby ratuszowi zaoszczędzić 5 milionów złotych, które wciąż są winni miejskiej spółce. 

Jak wyjaśnia zastępca prezydenta Danuta Papaj, przekazanie spółce RPZiUK budynku przyspieszy proces przeniesienia wydziałów Urzędu Miasta na Leśną. Mogłoby się to odbyć w przyszłym roku.

Dzisiaj radni spotkali się z przedstawicielami spółki w prawie omówienia przekazania budynku przy ul. Leśnej w Kielcach. Sprawa będzie omawiana na czwartkowej sesji Rady Miasta.

Tagi do tego wpisu
Reklama