Będą zmiany w komunikacji miejskiej. Autobusy dojadą m.in. do Klonowa

Data publikacji: 17.09.2019 19:36
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Duże zmiany szykują się w kieleckiej komunikacji autobusowej. Wśród nowości jest nowe połączenie Klonowa w gminie Łączna ze stolicą województwa. Wiadomo także, że o dwa miesiące opóźni się planowana na wrzesień trzecia faza remarszrutyzacji, czyli zmian w siatce połączeń na terenie Kielc.

Te tematy zdominowały wtorkowe spotkanie komisji gospodarki komunalnej i ochrony środowiska w kieleckim ratuszu.

Zastępca prezydenta Kielc Arkadiusz Kubiec tłumaczy opóźnienie planowania linii autobusowych chęcią lepszego przygotowania się do zmian, szczególnie przez pryzmat podwójnego rocznika w szkołach i zatłoczenia na trasach do szkół. Jak podkreślił, obecnie trzeci etap remarszrutyzacji planowany jest na listopad. Pierwotnie zmiany planowane były do końca września.

Arkadiusz Kubiec dodaje przy tym, że zgodnie z postulatami związkowców z Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach, szczegóły dotyczące zmian kursowania autobusów zostaną odpowiednio wcześniej przekazane kieleckiemu przewoźnikowi.

Jednocześnie radni opowiedzieli się za przedłużeniem linii 12 z Barczy do Klonowa w gminie Łączna. Finalnie mieszkańcy będą mieli do dyspozycji 5 kursów. Będzie się to wiązało z wydatkami dla gminy w wysokości ponad 4 zł za wozokilometr. Oficjalnie decyzja w tej sprawie zapadnie na najbliższej sesji Rady Miasta.

Podczas poprzednich dwóch etapów przebudowy siatki linii autobusowych w Kielcach zmianom uległo 18 linii. Zlikwidowanych zostało 5 linii, a 13 zaczęło jeździć innymi trasami.

Reklama