Wolontariusze pilnie poszukiwani

Data publikacji: 18.09.2019 13:15
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Magdalena Gwóźdź z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach

Magdalena Gwóźdź z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach
30.10.2018 / Fot. Aneta Cielibała-Gil / Radio Kielce

Jak pomóc wolontariuszom w znalezieniu dla siebie zajęcia, a z drugiej strony przygotować placówki na przyjęcie ochotników do pracy? Ma w tym pomóc projekt "Korpus Solidarności', realizowany przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach.

To rządowa inicjatywa, dzięki której chętni mogą pomagać innym, a przy tym zdobywać doświadczenie w rożnych placówkach, czy instytucjach - informuje Magdalena Gwóźdź, wiceprezes centrum.

- Zapraszamy na szkolenie przyszłych wolontariuszy i koordynatorów wolontariatu. Będą to zarówno warsztaty z podstaw wolontariatu, jak też szkolenia rozwijające. Każdy, kto będzie chciała zaangażować się w wolontariat będzie mógł znaleźć dla siebie odpowiednią placówkę - mówi Magdalena Gwóźdź.

Jak dodaje, poszukiwani są wolontariusze do pracy w domu pomocy społecznej, instytucji kultury, czy fundacjach.

- Nasz program skierowany jest do wszystkich organizacji pozarządowych, instytucji kulturalnych, ośrodków pomocy społecznej, czy domów pomocy społecznej, które prowadzą nieodpłatną działalność. Jesteśmy na etapie rekrutacji tych podmiotów - Magdalena Gwóźdź.

Osoby, które chciałyby zostać wolontariuszem powinny się zgłosić do siedziby Regionalne Centrum Wolontariatu przy ulicy Żeromskiego 36 w Kielcach.

Reklama