Piotr Wawrzyk proponuje mobilne biura dla posłów

Data publikacji: 18.09.2019 13:48
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
18.09.2019. Końskie. Spotkanie Piotra Wawrzyka w delegaturze NSZZ Solidarność w Końskich ze związkowcami

18.09.2019. Końskie. Spotkanie Piotra Wawrzyka w delegaturze NSZZ Solidarność w Końskich ze związkowcami
Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Mobilne biura poselskie, to pomysł wiceministra spraw zagranicznych Piotra Wawrzyka na ułatwienie kontaktu z wyborcami. Idea polega na tym, że raz w miesiącu poseł przyjeżdżałby do mniejszych miejscowości i dyżurował tam przez kilka godzin, rozmawiając z zainteresowanymi.

18.09.2019. Końskie. Spotkanie przedstawiciele związków zawodowych w Końskich z Piotrem WawrzykiemFot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Piotr Wawrzyk spotkał się z działaczami koneckiej Solidarności. Helena Obara, przewodnicząca miejscowej delegatury NSZZ „Solidarność” przypomina, że podobne biura funkcjonowały na początku przemian ustrojowych, w latach 90. XX wieku.

- Było to bardzo pożyteczne. Kontakty z wyborcami, kontakty z działaczami związkowymi, kontakty z pracownikami w zakładach pracy. Dyżury miały miejsce we wszystkich miastach powiatowych, siedzibach delegatur Solidarności, w tym również w Końskich – podkreśla Helena Obara.

Mobilne biura zakończyły działalność po pierwszej kadencji Sejmu w 1993 roku.

18.09.2019. Końskie. Helena Obara, przewodnicząca delegatury NSZZ "Solidarność" w Końskich, Piotr Wawrzyk wiceminister w Ministerstwie Spraw ZagranicznychFot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Reklama