Radni przeciwni budowie bloków przy Dobrzyńskiej

Data publikacji: 19.09.2019 13:50
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
19.09.2019. Kielce. Sesja Rady Miasta Kielce

19.09.2019. Kielce. Sesja Rady Miasta Kielce
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Nie będzie bloków przy ul. Dobrzyńskiej w Kielcach. Kontrowersyjna inwestycja została zablokowana przez radnych na dzisiejszej sesji. Inwestor, z wykorzystaniem specustawy mieszkaniowej, zamierzał wybudować tam cztery budynki wielorodzinne, deklarując także remont ulicy. Wcześniej próbował uzyskać pozwolenie na budowę w normalnym trybie, ale nieskutecznie.

Na dzisiejszej sesji pojawili się mieszkańcy ulic: Sandomierskiej, Leszczyńskiej i Dobrzyńskiej, którzy od początku sprzeciwiali się budowie. Jak tłumaczą, warunki na tej ulicy pozwalają tylko na stawianie domów jednorodzinnych. Mieszkańcy mają też żal do inwestora, że nie kontaktował się z nimi w tej sprawie i nie próbował podjąć rozmów na żadnym z etapów.

Radni mieli wątpliwość, m.in. co do tego, czy planowane zmiany w infrastrukturze drogowej spełnią potrzeby nowych mieszkań. Tomasz Zboch z Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach przyznał, że nie zostały wydane jeszcze warunki inwestycji drogowej, a co za tym idzie droga nie jest jeszcze zaplanowana. To miało nastąpić dopiero po rozpoczęciu budowy.

Do pierwszej w Kielcach budowy w ramach specustawy mieszkaniowej miało dojść przy ulicy Nowej. W otoczeniu domków jednorodzinnych miał tam powstać siedmiopiętrowy blok mieszkalny. Ostatecznie radni również w tym wypadku nie wyrazili zgody na realizację inwestycji.

Tagi do tego wpisu
Reklama