Pożar domu w Jędrzejowie

Data publikacji: 20.09.2019 06:27 / Data aktualizacji: 20.09.2019 08:47
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości z regionu
20.09.2019 Jędrzejów. Pożar domu

20.09.2019 Jędrzejów. Pożar domu
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Około godziny 5.00 rano na ulicy Spokojnej w Jędrzejowie w domu jednorodzinnym wybuchł pożar. Spaleniu uległ cały garaż dobudowany do domu wraz z kotłownią.

Jak poinformował starszy kapitan Janusz Kot, dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej z PSP z Jędrzejowa podczas pożaru ogień przeniósł się na więźbę dachową domu. Dwie dorosłe osoby opuściły budynek jeszcze przed przybyciem straży.

W wyniku pożaru spaliły się: garaż i kotłownia oraz osprzęt znajdującego się tam pieca centralnego ogrzewania. Zniszczeniu uległa m.in  instalacja elektryczna .

Jak powiedział mieszkaniec ul. Spokojnej około godziny 5.00 rano przez zasłonięte żaluzje zobaczył błyskające płomienie i zorientował się, że po drugiej stronie ulicy pali się dom. Jak dodał pierwszy ogień widoczny był od strony wschodniej i zanim staż przyjechała zajął się cały dach.   

- Wybiegłem z domu, aby podać polar mieszkance domu, w którym był pożar, ponieważ była w samej bluzce - dodał świadek.

Zaraz potem na miejscu pojawili się strażacy. Obecnie trwa dogaszanie, szacowanie strat i ustalanie przyczyn pożaru. W gaszeniu ognia na ul. Spokojnej w Jędrzejowie udział brało 6 zastępów straży pożarnej. Trzy z Jędrzejowa oraz trzy jednostki OSP z Prząsławia, Warzyna i Potoka Wielkiego.

Tagi do tego wpisu
Reklama