Nietrzeźwy mężczyzna brutalnie pobił ratownika na SOR-ze

Data publikacji: 20.09.2019 10:48
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Radio Kielce

Nietrzeźwy mężczyzna, który przebywał na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach brutalnie pobił ratownika medycznego.

Jak informuje Anna Mazur-Kałuża rzecznik lecznicy - do zdarzenia doszło w środę w nocy.

- Do zdarzenia doszło w momencie, gdy ratownicy medyczni wyprowadzali pacjenta do karetki, którą miał zostać przewieziony na dalszą konsultację lekarską. Pacjent uderzył naszego pracownika w twarz, brzuch i w nogi. Obrażenia były na tyle poważne, że ratownik medyczny po przejściu badań lekarskich został skierowany do kliniki chirurgii ogólnej - dodała Anna Mazur-Kałuża.

Pobity ratownik medyczny opuścił już szpital, ale przebywa na zwolnieniu lekarskim. Jak informuje Karol Macek z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, nietrzeźwy agresor usłyszał już zarzuty.

- Jak ustaliliśmy 30-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Miedziana Góra zaatakował ratownika medycznego. Mężczyzna, który miał 1,5 promila alkoholu w organizmie został zatrzymany i przewieziony do policyjnej izby zatrzymań. Usłyszy zarzuty znieważenia funkcjonariusza służbowego w trakcie czynności służbowych, za co grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności - dodał Karol Macek.

To kolejne w ostatnich dniach zdarzenie na SOR w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach, w którym interweniować musiała policja. 9 września funkcjonariusze z trzech patroli musieli wyprowadzić z oddziału trójkę agresywnych osób. W trakcie awantury, ucierpiał jeden z oczekujących w poczekalni pacjentów.

Reklama