Budowa dyskontu zablokowana?

Data publikacji: 20.09.2019 11:48
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Nie będzie dyskontu, który miałby powstać w sąsiedztwie dawnego biurowca Exbudu w Kielcach. Radni zdecydowali o sporządzeniu miejscowego planu zagospodarowania dla tego miejsca, a ten dokument może zablokować handlową inwestycję.

Miasto zakłada, że tereny w okolicy alei Solidarności i ulicy Świętokrzyskiej staną się małym centrum biznesowym. W tym celu rozbudowana zostanie tam infrastruktura drogowa. W międzyczasie pojawił się jednak wniosek o budowę marketu spożywczego. Niechętni takiemu rozwiązaniu radni zdecydowali o stworzeniu planu, który określi jakiego typu budynki będą mogły powstawać w tym rejonie, a to powstrzyma ewentualnych przedsiębiorców przed niechcianymi inwestycjami.

Jak wyjaśnia Artur Hajdorowicz, dyrektor Wydziału Rozwoju i Rewitalizacji Miasta, budowa pojedynczego dyskontu na terenie wokół dawnego Exbudu byłaby zmarnowaniem cennej przestrzeni, z którą miasto wiąże duże nadzieje biznesowe.

- Jest to bardzo atrakcyjny teren, którego jednak jest bardzo niewiele, a przy problemie braku miejsca na parkingi budowa dużego, jednopiętrowego magazynu kompletnie mijałaby się z celem - mówi.

Nie wyklucza przy tym powstawania tam sklepów spożywczych, ale tylko w sytuacji, gdy będą one częścią większych kompleksów, np. na parterze biurowca.

Tagi do tego wpisu
Reklama