Anna Krupka z mieszkańcami Chmielnika podsumowała cztery lata rządu

Data publikacji: 20.09.2019 21:01
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
20.09.2019. Chmielnik. Spotkanie Anny Krupki z mieszkańcami

20.09.2019. Chmielnik. Spotkanie Anny Krupki z mieszkańcami
Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Podsumowanie czterech lat rządu, inwestycje zrealizowane w gminie Chmielnik, a także plany Prawa i Sprawiedliwości na kolejną kadencję, były głównymi tematami podczas spotkania otwartego Anny Krupki, wiceminister sportu i turystyki z mieszkańcami Chmielnika.

20.09.2019. Chmielnik. Spotkanie Anny Krupki z mieszkańcamiFot. Michał Kita / Radio Kielce

Jak podkreśla parlamentarzystka, województwo świętokrzyskie zostało niemal spustoszone w ciągu ośmiu lat rządów PO-PSL i dwunastu lat sprawowania władzy w regionie przez Polskie Stronnictwo Ludowe, dlatego obecny rząd stara się nadrobić zaniedbania, także w takich gminach, jak Chmielnik.

- Z rezerwy budżetowej pozyskaliśmy 5 mln zł na budowę Zespołu Placówek Oświatowych w Piotrkowicach. Ta inwestycja została zrealizowana w ekspresowym tempie, budowa trwała nieco ponad rok, dzięki czemu powstała tutaj nowoczesna szkoła z całym niezbędnym zapleczem. Z Ministerstwa Sportu i Turystyki pozyskałam także 5 mln zł na budowę hali przy szkole w Piotrkowicach, a także w Chmielniku - dodaje.

20.09.2019. Chmielnik. Spotkanie Anny Krupki z mieszkańcamiFot. Michał Kita / Radio Kielce

Anna Krupka zaznacza, że rząd Prawa i Sprawiedliwość duży nacisk kładzie także na bezpieczeństwo mieszkańców, czego przykładem jest przywracanie posterunków policji, zlikwidowanych przez PO-PSL, dzięki temu nowy komisariat powstaje także w Chmielniku. Jak dodaje, w mieście powstała również nowa siedziba straży pożarnej, a także bardzo ważna dla mieszkańców obwodnica Chmielnika.

- Takie miasta i takie gminy jak Chmielnik odżywają podczas naszych rządów. Chcemy kontynuować tę dobrą passę dla naszego regionu, dlatego podczas spotkań z mieszkańcami chcemy prosić ich o głosy na Prawo i Sprawiedliwość w wyborach parlamentarnych - dodaje.

Kolejne spotkania wiceminister sportu i turystyki z mieszkańcami regionu odbędą się w niedzielę. O godzinie 17.30 Anna Krupka odwiedzi Przyjmo w gminie Miedziana Góra, natomiast o godzinie 19.30 spotka się z mieszkańcami Strawczyna.

20.09.2019. Chmielnik. Spotkanie Anny Krupki z mieszkańcamiFot. Michał Kita / Radio Kielce

Reklama