Wiślica z nowym honorowym obywatelem. Dziś odbędą się uroczystości

Data publikacji: 21.09.2019 07:47
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Krzysztof Lipiec - poseł PiS

Krzysztof Lipiec - poseł PiS
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Poseł Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości otrzyma tytuł Honorowego Obywatela Wiślicy. Ceremonia wręczenia aktu nadania obywatelstwa odbędzie się dziś w hali sportowej przy ulicy Podwale. Z tej okazji odprawiona będzie również dziękczynna msza święta w intencji ojczyzny, odbędzie się także koncert ku czci Madonny Łokietkowej w Bazylice Mniejszej w Wiślicy.

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 15.00 wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Burmistrz Jarosław Jaworski powiedział, że poseł Krzysztof Lipiec, odbierając tytuł Honorowego Obywatela Wiślicy od lokalnych władz otrzyma również symboliczne klucze do bram miasta.

- Spodziewamy się wielu ważnych gości. Na cześć honorowego obywatela miasta przygotowaliśmy program artystyczny. Po zakończeniu głównych uroczystości w Bazylice Wiślickiej odbędzie się wyjątkowy koncert Orkiestry Kameralnej Filharmonii Świętokrzyskiej z udziałem solistów i pod dyrekcją Jacka Rogali - mówi burmistrz.

W programie koncertu, który rozpocznie się o godzinie 19.00 znajdą się utwory mistrzów: Pergolesiego, Vivaldiego, Mozarta i Haendla oraz polskich kompozytorów m.in. Sarzyńskiego, Jarzębskiego i Góreckiego.

Jacek Gocyk, przewodniczący rady miejskiej w Wiślicy informuje, że nadanie posłowi Krzysztofowi Lipcowi tytułu Honorowego Obywatela Miasta ma związek z jego zasługami na rzecz przywrócenia praw miejskich Wiślicy i gazyfikacji gminy oraz trudem zabiegania o brakujące pieniądze na budowę ścieżki rowerowej, łączącej Wiślicę z Krakowem.

- Jego zaangażowanie w nasze sprawy jest wielkie. Przynajmniej raz w miesiącu odwiedza Wiślicę, ma również stały kontakt z burmistrzem. Jest takim ambasadorem naszych interesów w Warszawie, wśród posłów, senatorów, wśród rządu polskiego - zaznaczył.

Przypomnijmy, uchwałę w sprawie przyznania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Wiślica przyjęła rada miejska jednomyślnie, na wniosek mieszkańców 12 września tego roku. Poseł Krzysztof Lipiec będzie drugim honorowym obywatelem 1000-letniej Wiślicy. Pierwszy tytuł trafił do profesora Piotra Glińskiego - wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

Reklama