W trosce o środowisko. Staszów obchodzi Europejski Dzień bez Samochodu

Data publikacji: 21.09.2019 07:51
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
24.09.2017 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Staszowie po raz pierwszy odbędą się obchody Europejskiego Dnia bez Samochodu. Impreza rozpocznie się o godzinie 13.00 przejazdem rowerami ulicami miasta. Kawalkada wyruszy sprzed siedziby Ośrodka Sportu i Rekreacji do obwodnicy, na ulicę Mickiewicza, 11 Listopada, przez rynek do ulicy Krakowskiej, następnie rowerzyści dotrą do obwodnicy południowej i na osiedle Pipała.

Jak powiedział dyrektor OSiR-u Rafał Glegoła, trasa przejazdu nie jest długa, ma niecałe 5 kilometrów, ale najważniejsze jest to, aby zademonstrować, że rower jest alternatywnym środkiem transportu, niekoniecznie trzeba jeździć samochodem.

Dalsza część wydarzenia odbywać się będzie na parkingu przy ulicy Mickiewicza oraz na boisku Orlik, gdzie zostaną zorganizowane konkurencje sprawnościowe dla rowerzystów oraz dla osób jeżdżących na hulajnogach i rolkach. Będą także pokazy ratownictwa drogowego oraz stoiska wystawiennicze. Swoją ofertę przedstawi staszowski PKS. Ponadto podczas Europejskiego Dnia bez Samochodu zaprezentują się sekcje działające w Ośrodku Sportu i Rekreacji, będzie też spacer nordic walking, zumba oraz porady trenera personalnego.

Wydarzenie potrwa do godziny 17.00.

Podobne wiadomości
Reklama