Morawiecki: proponujemy średnio 500 zł ulgi w zryczałtowanym ZUS

Data publikacji: 21.09.2019 13:06
Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: PAP
07.09.2019. Konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Premier Mateusz Morawiecki

07.09.2019. Konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Premier Mateusz Morawiecki
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Rząd zamierza wprowadzić ulgę w płatności ZUS dla małych firm i mikrofirm, która średnio wyniesie 500 zł - oświadczył w Katowicach w sobotę premier Mateusz Morawiecki.

Jak mówił na konwencji PiS, jeżeli przedsiębiorca ma przychód poniżej 10 tys. złotych miesięcznie, a dochód poniżej 6 tys. złotych miesięcznie, średnio zapłaci na ZUS o 500 złotych mniej niż wynosi zryczałtowana składka, którą płaci każdy przedsiębiorca.

Jak dodał, zryczałtowana składka ZUS zostaje w obecnej formie dla wszystkich innych przedsiębiorców, nie będzie żadnej zmiany w wysokości składek. Żadnych zmian nie będzie - oświadczył Morawiecki.

- Przedstawiamy pakt dla przedsiębiorców, bo nie boimy się odważnych, dobrych, mądrych rozwiązań, które wiemy, że będą służyły polskiemu kapitałowi, polskiej własności - dodał.

Premier przypomniał, że PiS zaproponowało wcześniej "hattrick - Jarosława Kaczyńskiego". A więc i płaca minimalna i 14. emerytura i wyrównanie dopłat dla rolników - podkreślił.

- Ale również przedstawiamy dzisiaj pakt dla przedsiębiorców. Przedstawiamy pakt dla przedsiębiorców, bo nie boimy się odważnych, dobrych, mądrych rozwiązań, które wiemy, że będą służyły polskiemu kapitałowi, polskiej własności - oświadczył Mateusz Morawiecki.

Reklama