Finał Zakręconych Rajdów Rowerowych. Wystartować może każdy

Data publikacji: 22.09.2019 09:05
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. nowiny.com.pl

W niedzielę wielki finał tegorocznych Zakręconych Rajdów Rowerowych. Zbiórka chętnych o godzinie 13.30 obok basenu Perła w Nowinach. Nie są prowadzone żadne zapisy, trzeba po prostu przyjechać na rowerze na miejsce startu.

- Od marca raz w miesiącu gmina Sitkówka-Nowiny organizuje rajdy rowerowe dla mieszkańców i sympatyków gminy. Każdorazowo trasy liczyły od 15 do 30 kilometrów i przebiegały nie tylko przez nasz teren, ale i sąsiadujących miejscowości. Brali w nich udział zarówno młodzi, jak i starsi. Jeździli z nami emeryci, ale i bardzo małe maluchy w specjalnych przyczepkach - mówi wójt gminy Sebastian Nowaczkiewicz.

W niedzielę uczestnicy rajdu już po raz ostatni w tym roku wyruszą na rowerowy szlak. 

- Trasa będzie wiodła przez Trzcianki, Wolę Murowaną, Czerwoną Górę aż do Szewc, gdzie tradycyjnie spotykamy się po zakończeniu rajdu. Na uczestników czekają pieczone ziemniaki i przysmaki z grilla. Dla najbardziej wytrwałych rowerzystów, którzy zbierali pieczątki przez cały sezon, mamy niespodzianki. Będą też konkursy z nagrodami od naszych sponsorów, m.in. do wygrania koszulka z podpisami piłkarzy Korony Kielce. Atrakcji z pewnością nie zabraknie - dodaje Sebastian Nowaczkiewicz.

Podczas rajdu prowadzona będzie zbiórka charytatywna dla małego Jasia z Kowali. Patronem medialnym imprezy jest Polskie Radio Kielce.

Reklama