Rowerzyści podróżują wokół Buska

Data publikacji: 22.09.2019 13:46
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Busko-Zdrój. Rajd „Rowerem przez Busko”

Busko-Zdrój. Rajd „Rowerem przez Busko”
22.09.2019 / Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Ponad 60 miłośników dwóch kółek bierze udział w rajdzie rowerowym pod hasłem „Rowerem przez Busko”. Fani jednośladów mają do pokonania 17-kilometrową, malowniczą trasę, która wiedzie wzdłuż ścieżki rowerowej w kierunku Siesławic, gdzie zaplanowano piknik rodzinny.

Maciej Dzieciątkowski, organizator wydarzenia, podkreśla, że to propozycja nie tylko dla pasjonatów dwóch kółek, ale i całych rodzin.

- Dziś na całym świecie obchodzony jest Dzień bez Samochodu. Rajd to dobra okazja, aby pokazać, że ten dzień można obchodzić sportowo. Zależy nam także na promocji ścieżek rowerowych, rodzinnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Zależy nam, aby to wydarzenie stało się w Busku-Zdroju imprezą cykliczną, tak, by mieszkańcy co roku interesowali się rajdem, a przede wszystkim chcieli brać w nim udział - mówi Maciej Dzieciątkowski.

Uczestnicy rajdu podkreślali, że to idealny pomysł na spędzenie niedzieli. W rozmowie z Radiem Kielce mówili, że trochę ruchu nie zaszkodzi, bo jak podkreślali, to samo zdrowie.

W czasie pikniku organizatorzy zaplanowali wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku, następnie zostaną rozdane pamiątkowe gadżety. Uczestnicy rajdu będą mogli również wziąć udział w loterii, w której do wygrania będą bilety do kina.

Organizatorem wydarzenia jest Buskie Samorządowe Centrum Kultury.

Reklama