Trwają ostatnie prace przy budowie obwodnicy Sukowa i Daleszyc

Data publikacji: 23.09.2019 14:42
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
23.09.2019 Obwodnica Daleszyc

23.09.2019 Obwodnica Daleszyc
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Jest to największa inwestycja drogowa realizowana przez samorząd województwa w obecnej perspektywie budżetowej. Koszt budowy ponad 20 kilometrowej trasy to ponad 130 milionów złotych.

Karol Rożek, zastępca dyrektora Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich informuje, że droga zostanie oddana do użytku w dwóch etapach.

- Pierwszy odcinek, czyli obwodnica Sukowa do miejscowości Niestachów - tu jesteśmy po odbiorze technicznym z nadzorem budowlanym. Uzyskaliśmy pozwolenie na użytkowanie. Oczekujemy na odbiór oznakowania - to ma się odbyć 30 września. Do użytku zostanie oddany także fragment od Niwek do Widełek, który przebiega w starym śladzie drogi - powiedział Karol Rożek.

Dłużej, bo do końca października kierowcy będą musieli poczekać na udostępnienie obwodnicy Daleszyc. Będzie ona posiadała warunkowe pozwolenie na użytkowanie, jednak na ze względu na dużą liczbę robót wykończeniowych wykonawca poprosił, abyśmy nie wprowadzali tam jeszcze ruchu. Wszystkie prace na pewno zakończą się do przyszłego miesiąca - dodaje Karol Rożek.

Jak informowaliśmy, droga miała być przejezdna jeszcze w wakacje, ale intensywne odpady deszczu z maja tego roku opóźniły prace budowlane. Podobny problem pojawił się przy sześciokilometrowej obwodnicy Pińczowa, której budowa miała się zakończyć w październiku. Oddanie inwestycji zostało przesunięte do maja przyszłego roku.

 

Podobne wiadomości
Reklama