Były starosta znów na ławie oskarżonych. Tym razem rozprawa została utajniona

Data publikacji: 24.09.2019 12:19
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
24.09.2019. Kielce. Rozprawa Bogusława Włodarczyka

24.09.2019. Kielce. Rozprawa Bogusława Włodarczyka
Fot. Monika Miller / Radio Kielce

Bogusław Włodarczyk, były starosta opatowski z PSL ponownie zasiadł na ławie oskarżonych przed Sądem Okręgowym w Kielcach. Chodzi o sprawę oszustw, w trakcie remontu szpitala w Opatowie w latach 2013-2014.

Oprócz niego, w tej samej sprawie oskarżeni są również: była prezes powiatowej spółki medycznej „Top Medicus” Joanna Sz. oraz Jan G., były prezes zarządu dzierżawiącej szpital spółki „Twoje Zdrowie Lekarze Specjaliści” w Katowicach.

We wtorek zeznania składał kolejny świadek, dyrektor regionu jednego z banków. Sędzia Robert Dróżdż wyłączył jednak jawność rozprawy, ponieważ mężczyzna będzie przedstawiał informacje, które mogą być objęte tajemnicą służbową, bądź bankową. Niezależnie od tego, w Sądzie Rejonowym w Kielcach toczy się oddzielny proces, w którym świadek jest oskarżony o składanie fałszywych zeznań.

Przypomnijmy, Prokuratura Okręgowa postawiła byłemu staroście 7 zarzutów. Cztery z nich dotyczą oszustw co do mienia znacznej wartości, na szkodę czterech podmiotów wykonujących prace budowlane w szpitalu w latach 2013-2014. Chodzi o kwotę prawie 15 milionów złotych. Podejrzanym w procesie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Reklama